ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در اراک: اراک یکی از بزرگترین شهرهای ایران میباشد که در سال‎های گذشته پتانسیل بسیار بالایی از خود نشان داده است و افراد زیادی را برای ایجاد یک کسب و کار به خود جذب کرده است. اگر شما هم به مانند دیگران به دنبال ایجاد یک کسب و کار مطمئن در اراک میباشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه انجام آن آشنا شوید.

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت

اراک یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان مرکزی میباشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی و پتانسیل بسیار بالایی که دارد، افراد بسیار زیادی را برای ایجاد یک کسب و کار به خود جذب میکند.

فرقی نمیکند که شما قصد ایجاد و راه اندازی کسب و کار در کجا را دارید، در هر صورت در همه زمان و در همه مکان‎ها ثبت شرکت تجاری تجاری بهترین راه‌ حل ممکن است.

شما با ثبت شرکت در اراک میتوانید صاحب یک کسب و کار قدرتمند در شهر اراک شوید و به تمامی اهداف مالی‎تان دست پیدا کنید زیرا یک ثبت خوب فرهنگ است.

به دلیل اینکه آگاهی عمومی نسبت به انواع شرکت‎های تجاری در اراک کم میباشد، شما میتوانید از این فرصت استفاده کنید تا با ثبت شرکت تجاری، در اراک پیشگام شوید.

برای ثبت شرکت تجاری فرقی نمیکند که از کجای ایران باشید و تنها چیزی که اهمیت دارد، دسترسی شما به تلفن همراه میباشد زیرا اگر با مشاورین موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید در کمترین زمان ممکن شرکت تجاری شما به ثبت میرسد.

در زندگی امروزی هیچ چیزی به جز پول نمیتواند انسان را ارضا کند. مطمئن باشید که شما درآمد مالی دلخواه‎تان خواهید رسید البته اگر از راه درست آن اقدام کنید!

با ثبت شرکت در اراک شما میتوانید از دیگر همشهری‎های خودتان پیشی بگیرید و با راه اندازی یک کسب و کار جدید آینده خود و خانواده‌ تان را تضمین کنید.

همه این خواسته‌ها برآورده میشود به شرطی که شما از راه درست و صحیح برای ثبت شرکت در اراک اقدام کنید. همین حالا با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا با شرایط ثبت شرکت و نحوه آن آشنا شوید.

ماهرترین کارشناسان در زمینه ثبت شرکت تجاری در موسسه ثبت شرکت فرهنگ به شما کمک میکنند تا شرکت تجاری‎تان را در سریعترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به ثبت برسانید.

اگر شما هم برای ثبت شرکت در اراک قصد جدی دارید پس باید با انواع شرکت‎های قابل ثبت در ایران آشنا شوید تا با توجه به نیاز و کسب و کاری که دارید، شرکت تجاری‎تان را انتخاب کنید.

در ایران شرکت‌های ‎تجاری قابل ثبت به 8 مورد تقسیم میشوند که هر کدام از آن‎ها شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد و باید برای ثبت هر نوع از شرکت تجاری در حدود قوانین آن عمل کنید.

اگر نمیدانید که کدام شرکت تجاری برای کسب و کار شما مناسب میباشد، همین حالا با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا کارشناسان موسسه شما را راهنمایی کنند.

در این مقاله صرفا انواع شرکت‎های تجاری، مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت شرکت را بررسی میکنیم و در پایان شما باید با توجه به شرایط و نیازتان شرکت تجاری مناسب خود را به ثبت برسانید.

راهنمای ثبت شرکت در اراک

انواع شرکت های قابل ثبت در اراک

طبق قانون در ایران شما میتوانید 8 نوع شرکت تجاری را به ثبت برسانید که البته چندین مورد از این شرکت‏ها در ایران بسیار محبوب میباشند که در ادامه بیشتر با آن‎ها آشنا میشوید.

معمولا کسانی که قصد ثبت شرکت در اراک را دارند به دنبال این هستند تا در کمترین زمان ممکن شرکت تجاری خود را ثبت کنند و به درآمد برسند.

در ایران دو نمونه از شرکت‎های تجاری نسبت به باقی شرکت‌ها از درجه اهمیت بسیار بالاتری برخورددار میباشند زیرا تقاضا برای ثبت این دو شرکت نسبت به سایر شرکت‎های تجاری بسیار بیشتر میباشد.

اگر شما قصد ثبت شرکت تجاری دارید باید در اولین گام با انواع شرکت‎های تجاری قابل ثبت در ایران آشنا شوید تا با توجه به نیاز کسب و کارتان شرکت تجاری مناسب را پیدا کنید.

در ادامه با انواع شرکت‎های تجاری قابل ثبت در ایران به اختصار آشنا میشویم تا با دید باز برای ثبت شرکت در اراک اقدام کنید.

انواع شرکت های قابل ثبت در اراک

شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام یکی از شرکت‎های قابل ثبت در ایران میباشد. در شرکت سهامی عام سرمایه شرکا به قطعات سهام تقسیم میشود و بخش دیگری از سرمایه شرکت از طریق پذیره نویسی در اختیار اشخاص ثالث قرار میگیرد. مسئولیت شرکا در این شرکت محدود به مبلغ اسمی سهام میباشد.

شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص برادر دو قلو شرکت سهامی عام میباشد، از آن برادرهایی که نسبت به برادر دیگر بسیار محبوب‎تر است. در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت به قطعات سهام تقسیم میشود و تمامی سرمایه شرکت از طریق همین راه تامین میشود. مسئولیت شرکا در سهامی خاص محدود به مبلغ اسمی سهام آن‏ها در شرکت میباشد. برای ثبت شرکت در اراک، شرکت سهامی خاص بسیار استفاده میشود و محبوب است.

شرکت با مسئولیت محدود

فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سایر شرکت‎های تجاری بسیار ساده‎تر میباشد و شما میتوانید به راحتی و تنها دو شریک شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانید. مسئولیت شرکت در شرکت با مسئولیت محدود به اندازه سرمایه آن‏ها در شرکت است.

شرکت تضامنی

در ثبت شرکت تضامنی شرکا در مقابل تمامی بدهی ها و قروض شرکت مسئول میباشند به همین دلیل برای ثبت شرکت در اراک اگر قصد شما ثبت شرکت تضامنی است باید حواستان را بسیار جمع کنید.

شرکت نسبی

فرایند ثبت شرکت نسبی بسیار شبیه به شرکت تضامنی میباشد اما با این تفاوت که در شرکت نسبی مسئولیت شرکا نسبت به میزان سرمایه آن‎ها در شرکت تعیین میشود.

شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط سهامی از شرکت‎های ترکیبی قابل ثبت در ایران که از ترکیب شرکت سهامی خاص و شرکت تضامنی میباشد.

شرکت مختلط غیرسهامی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی از شرکت‎های ترکیبی قابل ثبت در ایران که از ترکیب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی میباشد.

شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی یکی از انواع شرکت‎های تجاری قابل ثبت در ایران میباشد که در آن افراد هم صنف برای رسیدن به منافع گروهی خود آن را تشکیل میدهند.

برای ثبت شرکت در اراک باید در ابتدا با انواع شرکت‎های تجاری قابل ثبت در ایران آشنا شوید و اطلاعات کاملی از شرایط هر یک از آن‎ها داشته باشید.

اگر میخواهید که یک شرکت تجاری داشته باشید و هنوز نمیدانید که کدام شرکت تجاری برای کسب و کار شما مناسب میباشد، پس همین حالا با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا با دریافت مشاوره شرکت تجاری مناسب کسب و کارتان را پیدا کنید.

نام شرکت و نحوه ساخت آن در سال 1402

یکی دیگر از مواردی که برای ثبت شرکت در اراک باید به آن بسیار توجه کنید، نام شرکت و نحوه ساخت آن است زیرا نام هر کدام از شرکت‎های تجاری قواعد مخصوص به خود را دارد که باید آن را بدانید.

به صورت خلاصه نام شرکت تجاری باید چند سیلابی و با حوزه کاری شما مرتبط باشد. به علاوه نباید به هیچ عنوان از اسامی عمومی و ممنوعه برای نام شرکت استفاده کنید.

نام شرکت شما نیز نباید هیچ شباهتی با شرکت‎های تجاری از قبل ثبت شده نیز داشته باشد به همین منظور شما قبل از ثبت شرکت در اراک میتوانید از طریق سامانه استعلام نام شرکت نام انتخابی خود را استعلام کنید.

هر نوع از شرکت‎های تجاری برای نامگذاری قواعد مخصوص به خود را دارند که در ادامه قواعد نامگذاری شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص را بررسی میکنیم.

نام شرکت و نحوه ساخت آن در سال 1401

نام شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود باید حتما عبارت با مسئولیت محدود در ابتدا یا انتهای نام شرکت ذکر شود، به علاوه اسم هیچ یک از شرکای با مسئولیت محدود نباید در نام شرکت ذکر شود، در غیر این صورت شریک مذکور دارای مسئولیت تضامنی خواهد بود.

نام شرکت سهامی خاص

در شرکت سهامی خاص باید عبارت سهامی خاص در ابتدا و یا انتهای شرکت ذکر شود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در اراک سال 1402

 1. مدارک شناسایی شرکا
 2. شرکت نامه
 3. تقاضا نامه شرکت
 4. کد ثنا
 5. اساسنامه شرکت
 6. آدرس و کد پستی محل شرکت
 7. تعیین حق امضا شرکت
 8. تعیین سهام و سمت هر یک از شرکا
 9. آماده سازی 5 مورد اسم 3سیلابی به ترتیب الویت
 10. ارائه مجوز در صورت نیاز
 11. دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی و مجمع موسسین
 12. وکالت نامه وکیل در صورتی که فرایند ثبت شرکت توسط وکیل انجام شود
 13. ارائه فیش بانکی واریز سرمایه قانونی شرکت

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در اراک سال 1402

برای ثبت شرکت در اراک باید با توجه نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید مراحل مختلفی را طی کنید اما به صورت خلاصه فرایند ثبت شرکت چنین مراحلی دارد

 1. تکمیل فرم تقاضا شرکت

 2. تایید نام شرکت

 3. دریافت مجوز در صورت نیاز

 4. ارائه مدارک مورد نیاز

 5. بررسی مدارک

 6. پرداخت هزینه ثبت شرکت

 7. تحویل مدارک ثبتی شرکت به متقاضی

به صورت خلاصه شما برای ثبت شرکت در اراک باید چنین فرایندی را طی کنید اما سوال اصلی اینجاست که آیا مهارت و تجربه ثبت شرکت تجاری را دارید؟ با ثبت شرکت تجاری شما به تمامی آرزوهای کوچک و بزرگ‎تان در اراک میرسید البته به شرطی که همین حالا با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید و فرایند ثبت شرکت خود را آغاز کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
105

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  منصور شاهی
  20 اسفند 1401

  سلام من عضو هیئت مدیره یک شرکت هستم آیا میتوانم یک شرکت دیگر در اراک هم ثبت کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   21 اسفند 1401

   سلام و درود.

   بله شما میتونید در چندین شرکت عضو هیئت مدیره باشید و محدودیتی در این موضوع وجود ندارد و تنها موضوعی که هست اینکه اگر شما در یک شرکت مدیر عامل باشید نمیتوانید در شرکت دیگه سمت مدیرعاملی بگیرید.

 2. admin-avatar
  رضا قاضی زاده
  17 بهمن 1401

  من در اطراف شهر اراک سکونت دارم، آیا باید برای ثبت شرکت به اراک مراجعه کنم یا در همان روستایی که قصد تاسیس شرکتم را دارم میتوانم انجم دهم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 بهمن 1401

   سلام و درود.

   با توجه به آدرس و کدپستی دقیق محل قانونی شرکت باید به اداره ثبت شرکتهای مورد نظر مراجعه نمایید و با این توضیح شما که فرمودید ساکن روستای اطراف اراک هستید،میبایست روند ثبت شرکت را از اداره ثبت شرکتهای شهر اراک پیگیری نمایید.

 3. admin-avatar
  پیمان محمدیان
  01 دی 1401

  آیا شرایط ثبت شرکت در اراک با دیگر استانها تفاوت دارد؟ چون شنیده ام شهرستانها نسبت به پایتخت سختگیری بیشتری در این امر دارند

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   03 دی 1401

   سلام و درود.

   خیر،شرایط ثبت شرکت در اراک با دیگر استانها یا اگر مدنظرتون صرفا پایتخت هست متفاوت نیست و قوانین جاری در اداره ثبت شرکتها برای تمامی استانها برابر است که برای ثبت شرکت در هر استان از جمله اراک،اعلام یک آدرس و کدپستی نیاز است.برای دریافت اطلاعات بیشتر و انجام امور ثبت شرکت در اراک توسط مجموعه ثبت فرهنگ میتونید با مشاوران و کارشناسان مجموعه ثبت فرهنگ در تماس باشید.

 4. admin-avatar
  سید علی حسینی
  26 آذر 1401

  با سلام، آیا برای تاسیس شرکت در اراک، حتما میبایست شرکت در این استان باشد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   28 آذر 1401

   سلام ودرود.

   بله برای ثبت شرکت در هر شهر و استان میبایست آدرس ثبتی شرکت دقیقا در همان شهر اعلام شده باشد و کد پستی دقیق آدرس مورد نیاز است که ثبت شرکت در اراک نیز از این قائده مستثنی نیست به این معنی که برای ثبت شرکت در اراک نیاز به اعلام یک آدرس و کد پستی در شهر اراک میباشد.