ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مشهد : مشهد یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران میباشد که از پتانسیل بسیار بالایی برای کارآفرینی برخورد دار است. ثبت شرکت در مشهد میتواند یک راه بسیار عالی و پرسود برای رسیدن به تمامی آرزوهای شما باشد. در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید زیرا قرار است از صفر تا صد و نحوه تشکیل شرکت تجاری در خراسان رضوی را به شما بگوییم تا پس از خواندن این مقاله بتوانید با خیال راحت و دیدی باز شرکت تجاری خود را ثبت کنید. به هیچ عنوان خواندن این مقاله را از دست ندهید و به نکات آن توجه کنید.

ثبت شرکت یکی از راه های بسیار پر درآمد میباشد اما ثبت شرکت در مشهد و خراسان رضوی نیاز به دانش و تجربه بسیار بالایی دارد. بنابراین شما برای ثبت شرکت در مشهد باید نظر یک متخصص را جویا شوید تا بتوانید با خیال راحت یک شرکت تجاری به نام خود تاسیس کنید.

ابتدا برای ثبت یک شرکت تجاری لازم است تا با انواع شرکت های تجاری و قوانین مربوط به آن ها آشنا شوید تا در قدم بعد بتوانید یک شرکت تجاری را به راحتی و بدون هیچ مشکلی به ثبت برسانید.

خانم یعقوبی مشاور ثبت شرکت در مشهد

انواع شرکت‌های قابل ثبت در مشهد

مشهد و خراسان رضوی دارای پتانسیل بسیار بالایی برای ثبت شرکت میباشند و شما باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کنید و هر چه سریعتر زیر نظر کارشناسان ماهر یک ثبت خوب فرهنگ است، شرکت خود را تشکیل دهید

ابتدا لازم است تا با انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران آشنا شوید و قوانین مربوط به هر یک را بدانید تا در گام بعد به سراغ راهنما و نحوه ثبت شرکت در مشهد برویم.
انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران و قوانین مربوط به آن ها به شرح ذیل میباشد.

انواع شرکت‌های قابل ثبت در مشهد

ثبت شرکت سهامی عام در مشهد

شرکت سهامی عام یکی از شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران است که قوانین مخصوص به خود را دارد. در ثبت شرکت سهامی عام بخشی از سرمایه شرکت از طریق شرکا و بخش دیگر از آن از طریق پذیره نویسی به دست می آید. به علاوه در شرکت سهامی عام هر یک از شرکا به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت مسئول میباشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

شرکت سهامی خاص نوع دیگر شرکت تجاری در ایران میباشد که به دلیل قوانینی که دارد بسیار مورد استفاده برای ثبت شرکت در مشهد قرار میگیرد.

در شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت از طریق شرکا به دست می آید و همچنین برای ثبت شرکا سهامی خاص تنها پرداخت 35 درصد از سرمایه تعهد شده شرکا اجباری است!

برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل به 3 شریک نیاز است. همچنین وجود 2 بازرس در شرکت سهامی خاص اجباری است که نباید هیچ یک از بازرسان با شرکای شرکت رابطه خویشاوندی داشته باشند.

در شرکت سهامی خاص به مانند شرکت سهامی عام برای ثبت شرکت در خراسان رضوی، شرکا تنها به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت مسئول هستند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

برای ثبت شرکت در مشهد، شرکت با مسئولیت محدود محبوب ترین شرکت تجاری میباشد. طبق آمار این نوع شرکت بیشترین آمار ثبت را در میان شرکت های تجاری دارد، به همین جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود بسیار پیشنهاد میشود.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما به حداقل 2 شریک نیاز دارید، به علاوه فرایند ثبت این نوع شرکت نسبت به سایر شرکت های تجاری بسیار ساده تر میباشد.

در شرکت با مسئولیت محدود علی رغم شرکت سهامی خاص، از سرمایه شرکا در شرکت با نام سهم الشرکه یاد میشود که هر یک از شرکا به اندازه سهم الشرکه خود در شرکت دارای مسئولیت است.

در نام گذاری شرکت با مسئولیت محدود باید بسیار دقت کنید، زیرا طبق قانون برای این کار باید عبارت با مسئولیت محدود در نام شرکت ذکر شود، همچنین نام یکی از شرکای با مسئولیت محدود نباید در نام شرکت عنوان شود زیرا در غیر این صورت شریک مذکور دارای مسئولیت تضامنی خواهد بود

ثبت شرکت اشخاص در مشهد

برای ثبت شرکت در خراسان رضوی، شرکت های اشخاص یک گزینه میباشند اما امروزه کمتر کسی به سراغ ثبت شرکت اشخاص میرود. شرکت های اشخاص به دو شرکت تضامنی و شرکت نسبی تقسیم میشوند که بسیار شبیه به یکدیگر هستند اما تفاوت های کوچکی نیز دارند.

برای ثبت شرکت در مشهد، تمامی شرکای شرکت تضامنی دارای مسئولیت کامل در قبال تعهدات و قروض شرکت میباشند اما در شرکت نسبی میزان مسئولیت شرکا به نسبت سهم آن ها در شرکت تعیین میشود.

ثبت شرکت های ترکیبی در مشهد

شرکت های ترکیبی به دو شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیر سهامی تقسیم میشوند. شرکت مختلط سهامی از ترکیب دو شرکت سهامی خاص و شرکت تضامنی است و شرکت مختلط غیر سهامی از ترکیب دو شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی میباشد.

ثبت شرکت تعاونی در مشهد

ثبت شرکت در مشهد میتواند از طریق تاسیس شرکت تعاونی انجام شود. شرکت های تعاونی برای رسیدن افراد به منافع مشترکی که دارند تشکیل میشود.

اکنون با قوانین ثبت شرکت در خراسان رضوی به صورت کامل آشنا شدید و زمان آن است که با تهیه مدارک مورد نیاز، ثبت شرکت تجاری خود را به افراد متخصص بسپارید تا در سریع ترین زمان ممکن شرکت شما در مشهد تاسیس شود.

موسسه ثبت شرکت فرهنگ بزرگ ترین موسسه ثبت شرکت در مشهد میباشد که شما میتوانید تمامی فرایند ثبت شرکت تجاری خود را کارشناسان ماهر ثبت شرکت تجاری واگذار کنید. همین حالا با کارشناسان موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن و راحت تر آن چیزی که فکرش را میکردید، شرکت تجاری تان را تشکیل دهید.

مدارک ثبت شرکت در مشهد

بدون شک برای ثبت شرکت در مشهد ابتدا باید مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تجاری را فراهم کنید تا در مرحله بعد بتوانید فرایند ثبت و تاسیس شرکت تجاری تان را آغاز کنید.
برای ثبت شرکت در خراسان رضوی سریعا مدارک زیر را تهیه کنید:

 • مدارک شناسایی شرکا
 • شرکت نامه
 • تقاضا نامه شرکت
 • کد ثنا
 • اساسنامه شرکت
 • آدرس و کد پستی محل شرکت
 • تعیین حق امضا شرکت
 • تعیین سهام و سمت هر یک از شرکا
 • آماده سازی 5 مورد اسم 3 سیلابی به ترتیب الویت
 • ارائه مجوز در صورت نیاز
 • دو نسخه تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی و مجمع موسسین
 • وکالت نامه وکیل در صورتی که فرایند تاسیس شرکت توسط وکیل انجام شود
 • ارائه فیش بانکی واریز سرمایه قانونی شرکت

لازم به توجه است که مدارک بالا برای ثبت تمامی شرکت های تجاری مورد نیاز میباشد اما در بعضی از شرکت های تجاری ممکن است به مدارک و یا مجوز های دیگر نیاز باشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در مشهد، همین حالا با کارشناسان ثبت شرکت تجاری تماس بگیرید تا هر آن اطلاعاتی که برای ثبت شرکت در خراسان رضوی نیاز میباشد را به دست آورید.

مدارک ثبت شرکت در مشهد

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در مشهد

برای ثبت شرکت های تجاری باید حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت پرداخت شود که مقدار این سرمایه برای هر کدام از شرکت های تجاری متفاوت میباشد.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در مشهد

سرمایه اولیه شرکت‌های سهامی در مشهد

به بیان قانون سرمایه در شرکت سهامی عام نباید کمتر از 5 میلیون ریال باشد و در شرکت سهامی خاص مقدار آن نباید کمتر از 1 میلیون ریال باشد.

سرمایه اولیه شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

برای ثبت شرکت در مشهد، میزان حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ذکر نشده است، اما از نظر عرف حداقل میزان سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود نباید کمتر از 1 میلیون ریال باشد.

سرمایه اولیه شرکت تضامنی در مشهد

برای ثبت شرکت تضامنی در قانون میزان حداقل سرمایه ای تعیین نشده است و شرکا در شرکت تضامنی نسبت به تمامی قروض و بدهی های شرکت دارای مسئولیت هستند.

سرمایه اولیه شرکت نسبی در مشهد

در شرکت نسبی به مانند شرکت تضامنی میزان حداقل سرمایه برای ثبت شرکت تعیین نشده است و شرکا به نسبت سهم خود در شرکت دارای مسئولیت میباشند.

سرمایه اولیه شرکت تعاونی در مشهد

برای ثبت شرکت تعاونی میزان حداقل سرمایه نامحدود میباشد و حداقل و حداکثری ندارد هنگام ثبت شرکت در مشهد، برای تاسیس شرکت تعاونی در ابتدا باید حداقل یک سوم سرمایه شرکت به صورت نقدی پرداخت شود. همچنین در شرکت تعاونی باید حداقل 51 درصد سرمایه در اختیار اعضا شرکت تعاونی باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت‌های مشهد

اداره ثبت شرکت ها در مشهد در خیابان خیابان ملک الشعرا بهار واقع شده است اما برای ثبت شرکت در مشهد شما نباید به اداره ثبت شرکت ها در مشهد مراجعه کنید زیرا تمامی مراحل ثبت شرکت درخراسان رضوی باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها به صورت الکترونیکی انجام شود.

آدرس اداره ثبت شرکت‌های مشهد

جمع بندی

در این مقاله از صفر تا صد و به زبان ساده با قوانین، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت شرکت در مشهد به زبان کاملا ساده آشنا شدید. موسسه ثبت شرکت فرهنگ از پرآوازه ترین موسسات ثبت شرکت تجاری در ایران میباشد. ثبت شرکت تجاری دانش و تخصص بسیار بالایی میخواهد که کارشناسان موسسه ثبت شرکت فرهنگ از دانش و تجربه بسیار بالایی در این امر دارند.

خانم یعقوبی مشاور ثبت شرکت در مشهد

5/5 - (10 امتیاز)
ثبت شرکت در مشهد در سریعترین زمان و با نازلترین قیمت! وکلای ثبت شرکت فرهنگ در تمام مراحل ثبت شرکت در مشهد کنار شما هستند.
آنچه در این مطلب می‌خوانید

16 پاسخ

 1. سلام و ممنون از مطلب بسیار مفیدتون. به توصیه تعدادی از آشنایانم با مجموعه شما آشنا شدم و پروژه ثبت شرکتم در مشهد را به شما سپردم، همه چی در بهترین شکل ممکن انجام شد و بینهایت از روند کار رضایت دارم
  ممنون از مدیریت مجموعه

  1. سلام و درود.

   ممنون از شما که به مجموعه ما اعتماد کردید و افتخار آشنایی که با شما داشتیم.امیدوارم بتونیم در مراحل بعدی هم با شما همکاری داشته باشیم و لطف میکنید که مجموعه ما رو به دوستان هم معرفی میکنید.

 2. آیا برای ثبت شرکت مشهد حتما باید مقیم همین شهر باشیم؟

  1. سلام و درود.

   خیر نیاز به این موضوع نیست که حتماٌ خودتان ساکن مشهد باشید ولی آدرس شرکت باید حتماٌ در شهر مشهد باشد.

 3. آیا اشخاص غیر ایرانی هم میتوانند برای ثبت شرکت در مشهد اقدام کنند؟

  1. سلام و درود.

   اگر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت اتباع مانند پاسپورت،کارت آمایش،کد فراگیر و … را دارا باشند امکان ثبت شرکت در هر شهری از جمله ثبت شرکت در مشهد برای این افراد وجود دارد.

 4. اگر من در مشهد شرکت تاسیس کنم میتوانم بعدا آن شرکت را به شهر دیگری منتقل کنم؟

  1. سلام و درود.

   بله،یکی از تغییراتی که امکان دارد پس از ثبت شرکت اتفاق بیفتد تغییر محل فعالیت یا تغییر آدرس شرکت میباشد که در برخی مواقع این تغییرات در آدرس از شهری به شهر دیگر صورت میگیرد و این موضوع حتماٌ میبایست در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده و روزنامه رسمی شود.این موضوع رو مدنظر داشته باشید،در مواردی که آدرس جدید شرکت در یک شهر دیگر باشد به دلیل تغییر واحد ثبتی،شماره ثبت شرکت بعد از تغییرات تغییر میکند.

  1. سلام و درود.

   قوانین اداره ثبت شرکتها در تمامی شهرها از جمله شهر مشهد یکسان میباشد و طبق قوانین اداره ثبت شرکتها،اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل میبایست دارای حداقل سنی 18 سال باشند.

 5. من در افغانستان زندگی میکنم.
  آیا میتوانم ثبت شرکت در مشهد اقدام کنم؟

  1. سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 6. سلام، آیا روند ثبت شرکت در مشهد با تهران تفاوت دارد؟

  1. سلام و درود.

   خیر روند ثبتی شرکت در شهرهای مختلف با هم متفاوت نیست و قوانین اداره ثبت شرکتها در تمامی استانها با یکدیگر برابر است.

 7. من ساکن شهر مشهد هستم، آیا برای اینکه بخواهم برای ثبت شرکت در مشهد با موسسه شما قرارداد ببندم باید به دفتر شما در پایتخت مراجعه کنم؟

  1. سلام و درود.

   خیر برای عقد قرارداد در مورد امور ثبتی میتونید بصورت تلفنی با مشاوران و کارشناسان ثبت فرهنگ اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *