ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در ساری : ثبت شرکت تجاری یکی از راه‌های اساسی یک ثبت خوب فرهنگ است برای ورود به دنیای تجارت و کسب درآمد است. شهر ساری، یکی از شهرهای بسیار پر رونق و تجاری ایران محسوب می‌شود و می‌توان از مزایای این شهر برای ثبت شرکت خود استفاده کرد. در این مقاله، روند کامل ثبت شرکت در ساری بررسی می‌شود و نکات مهم و ضروری آن نیز بیان خواهد شد تا در صورت نیاز، شما بتوانید به راحتی شرکت خود را در این شهر ثبت کنید. لذا این مقاله کاربردی بسیار مهمی دارد که به هیچ عنوان نباید از دست داده شود و شما می‌توانید از نکات مفید آن در فرایند ثبت شرکت خود استفاده کنید.

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در ساری

برای ثبت شرکت در ساری یا هر منطقه دیگری از ایران، لازم است به قوانین و مقررات ثبتی مربوطه پایبند باشید. در ایران، هشت نوع شرکت تجاری قابل ثبت وجود دارد و با رعایت قواعد و مقررات هر یک، می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. بهتر است پیش از ثبت شرکت، با انواع شرکت‌های تجاری و قوانین مربوط به آنها آشنا شده و دقت لازم را در رعایت قوانین ثبتی داشته باشید. در صورت عدم رعایت قوانین ثبت، ممکن است عوامل شرکت با مسئولیت‌های کیفری و مدنی مواجه شوند. لذا اطمینان حاصل کنید که با قوانین و مقررات مربوطه آشنا هستید و آنها را رعایت می‌کنید.

 • شرکت سهامی عام

در ایران، شرکت سهامی عام از انواع شرکت‌های تجاری موجود است که برای ثبت آن در ساری نیاز به حداقل ۵ نفر دارید. در این نوع شرکت، سرمایه شرکت به صورت سهام به افراد تقسیم می‌شود و شرکای سهامدار به اندازه مقدار سهام خود در شرکت، مسئولیت دارند. البته در برخی موارد، مسئولیت شرکای شرکت سهامی ممکن است بیشتر از مبلغ سهام آنها در شرکت باشد که به قانون بستگی دارد.

برای ثبت شرکت در ساری به صورت سهامی عام، باید موسسان شرکت بخشی از سرمایه شرکت را تأمین کرده و بخش دیگر را از طریق پذیرش سرمایه‌گذاری جذب کنند. پس از تعیین سرمایه شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت باید تهیه شود و سپس برای دریافت کد اقتصادی و انجام سایر مراحل ثبت شرکت اقدام شود.

همچنین، باید توجه داشت که برای ثبت شرکت سهامی عام در ساری یا سایر نقاط کشور، آشنایی کامل با قوانین مربوط به سهامداران ضروری است تا پس از ثبت شرکت، با مسائلی از قبیل قوانین مربوط به سهام، حقوق مدیران و مسئولین شرکت، موارد مالی و حسابداری شرکت مواجه نشوید.

 • شرکت سهامی خاص

تقاضای ثبت شرکت سهامی خاص بسیار بالاست و ثبت شرکت در ساری باعث شده است که بسیاری از موارد به این نوع شرکت اختصاص داده شود. برای ثبت شرکت سهامی خاص، حداقل سه نفر موسس و دو نفر بازرس لازم است که در بین آنها رابطه خویشاوندی وجود نداشته باشد.

سرمایه شرکت در شرکت سهامی خاص توسط سهامداران تامین می‌شود و مسئولیت هر شرکا تنها به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت می‌باشد، مگر اینکه قانون به صورت صریح مسئولیت بیشتری را بر عهده شرکا قرار داده باشد.

امکان نامگذاری شرکت سهامی خاص در ساری، برای شما آزاد است، اما باید حواستان باشد که باید عبارت “سهامی خاص” را در ابتدای یا انتهای نام شرکت خود استفاده کنید. به علاوه، نام انتخابی شما باید با قوانین مربوطه سازگاری داشته باشد.

برای ثبت شرکت در ساری به صورت سهامی خاص، شما نیازی به پرداخت کل مبلغ سهام شرکت ندارید. بلکه تنها باید حداقل 35 درصد از کل مبلغ سهام شرکت را به صورت نقدی در ابتدای ثبت شرکت پرداخت کنید. این روش، با توجه به تقاضای بسیار زیادی که برای ثبت شرکت سهامی خاص در ساری وجود دارد، راهی هوشمندانه برای ورود به عرصه تجارت و شرکت‌های تجاری است.

 • شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت در ساری به صورت با مسئولیت محدود، نیاز به حداقل دو نفر موسس دارید. یکی از مزایای ثبت این نوع شرکت، فرایند ساده آن نسبت به دیگر شرکت‌های تجاری است. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری، شرکای تأسیس تنها در صورت پرداخت مبلغ سهم الشرکه خود در شرکت، مسئولیت خود را به همین میزان در این شرکت خواهند داشت و این مسئولیت تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند.

با توجه به تقاضای بسیار زیادی که ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری دارد، انتخاب این نوع شرکت بسیار پرطرفدار است. باید توجه داشت که در صورت ثبت شرکت در ساری به صورت با مسئولیت محدود، حداقل دو نفر باید به عنوان موسس ثبت شرکت کنند. یکی از مزایای این نوع شرکت، فرایند ثبت آن نسبت به سایر شرکت‌های تجاری بسیار ساده است. در این نوع شرکت، شرکا به اندازه سهم خود در شرکت دارای مسئولیت هستند و این مسئولیت همواره به همین اندازه باقی خواهد ماند و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که برای نام‌گذاری شرکت با مسئولیت محدود، باید عبارت “با مسئولیت محدود” در ابتدا یا انتهای نام شرکت ذکر شود. در غیر این صورت، شرکا دارای مسئولیت تضامنی خواهند بود. همچنین، نام هیچ یک از شرکا نباید در نام شرکت با مسئولیت محدود ذکر شود زیرا شریک مذکور دارای مسئولیت تضامنی خواهد بود

 • شرکت تضامنی و نسبی

میتوان با مطالعه قوانین به ویژگی های شرکت تضامنی و شرکت نسبی آشنا شد، اما در عمل این دو شرکت یک تفاوت مهم دارند. در شرکت تضامنی، شرکای شرکت در برابر همه بدهی ها و تعهدات شرکت مسئولیت تضامنی دارند، اما در شرکت نسبی هر یک از شرکا بر اساس نسبت سهم الشرکه خود در شرکت، مسئولیت تعهدات شرکت را دارند.

قوانین تجارت اشاره کرده که برای ثبت شرکت در ساری، اگر هر یک از شرکت های تجاری به صورت رسمی به ثبت نرسند، به حکم قانون در مقام شرکت تضامنی در نظر گرفته می‌شوند و شرکای آن مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند.

 • شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی

توجه داشته باشید که در میان گزینه‌هایی که برای ثبت شرکت در ساری وجود دارد، شرکت‌های مختلط را فراموش نکنید. شرکت‌های مختلط از ترکیب دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت تضامنی (برای شرکت مختلط سهامی) و یا شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی (برای شرکت مختلط غیر سهامی) حاصل می‌شوند. به همین دلیل، شما می‌توانید برای ثبت شرکت در ساری یکی از این دو نوع شرکت استفاده کنید و آن‌ها را به صورت شرکت مختلط ثبت کنید.

 • شرکت تعاونی

برای ثبت یک شرکت تعاونی، حداقل هفت شریک لازم است و شریکان برای ثبت شرکت تعاونی باید حداقل 51 درصد از سهام شرکت را به صورت نقدی پرداخت کنند.

شرایط ثبت شرکت در ساری

در این بخش، به طور خلاصه به نکات ضروری برای ثبت شرکت اشاره شد. با این حال، شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از شرکت های تجاری، می توانید به صورت اختصاصی با کارشناسان ثبت شرکت تجاری تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد روند ثبت شرکت در ساری دریافت کنید.

مدارک ثبت شرکت در ساری

بعد از آشنایی شما با مختصری از انواع شرکت های تجاری، حال نوبت به بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجاری می‌رسد. شما می‌توانید به صورت شخصی و با کمک کارشناسان ثبت شرکت تجاری در موسسه ثبت شرکت فرهنگ، هر اطلاعاتی که برای ثبت شرکت در ساری لازم است را به طور دقیق و کامل دریافت کنید. لازم به ذکر است که پیگیری و رعایت نکات اخلاقی و قانونی در فرآیند ثبت شرکت تجاری، بسیار حائز اهمیت است.

مدارک ثبت شرکت در ساری

 • مدارک شناسایی شرکا
 • شرکت نامه
 • تقاضانامه ثبت شرکت
 • دریافت کد ثنا برای اعضای هیئت مدیره
 • آماده کردن اساسنامه شرکت
 • آدرس و کد پستی شرکت
 • مشخص کردن حق امضای شرکت
 • تعیین سمت و سهام اعضای شرکت
 • ارائه 5 مورد نام 3 سیلابی برای شرکت
 • ارائه مجوز های لازم
 • ارائه 2 نسخه صورت جلسه هیئت مدیره شرکت

نحوه ثبت شرکت در ساری

برای ثبت شرکت در ساری، نخستین مرحله تهیه مدارک مورد نیاز است. سپس باید وارد سامانه اداره ثبت شرکت‌ها شده و درخواست ثبت شرکت خود را به صورت الکترونیکی تکمیل کرده و مدارک لازم را آپلود کنید. در مرحله بعد، باید نام شرکت خود را به عنوان اولویت وارد کرده و هزینه اولیه ثبت شرکت را پرداخت کنید. سپس منتظر بررسی درخواست خود باشید.

برای ثبت شرکت در ساری، باید حتما دانش و تجربه کافی در زمینه قوانین تجاری و فرآیند ثبت شرکت تجاری داشته باشید. البته این یک ریسک بسیار بالا نیز دارد. بهترین راه حل برای ثبت شرکت، استفاده از خدمات بهترین متخصصان ثبت شرکت تجاری در ایران است. شما می‌توانید با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید و فرایند ثبت شرکت خود را بهترین‌ها در این زمینه بسپارید.

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت

در اینجا، ما در یک مقاله جامع، انواع شرکت های تجاری موجود در ایران را از صفر تا صد بررسی کرده ایم. با استفاده از این اطلاعات، شما می توانید در ساری یا هر شهر دیگری از ایران، شرکت خود را با رعایت قوانین مربوطه ثبت کنید. از طریق تماس با بهترین کارشناسان ثبت شرکت تجاری در ایران، می توانید فرآیند ثبت شرکت در ساری را به خوبی انجام دهید. پس دست به کار شوید و با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا از این فرصت استفاده کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

12 پاسخ

 1. آیا برای ثبت شرکت سهامی عام میتوانید از ساری اقدام کنیم؟

 2. آیا اگر در ساری شرکتی تاسیس کرده باشیم اما بعد برای کد اقتصادی آن اقدام نکرده باشیم مشکلی پیش خواهد آمد؟

  1. سلام و درود.

   پس از تاسیس شرکت میبایست حتماٌ برای تشکیل پرونده مالیاتی و ثبتنام های اولیه اقدام کرد و این موضوع ارتباطی به شهر مورد نظر ندارد و در تمام کشور بصورت یکسان اجرا میشود،در غیر اینصورت شرکت مورد نظر از طرف اداره مالیات جریمه خواهد شد و اگر مدت زمان زیادی از این موضوع بگذرد و اقدامات لازم انجام نشود شرکت از طرف اداره مالیات قفل میشود.

 3. ممنون از مطلب خوبتون در رابطه با ثبت شرکت در ساری

 4. برای ثبت شرکت در ساری کارت پایان خدمت الزامی است؟

  1. سلام و درود.

   خیر،برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص یا هر نوع شرکت دیگه نیاز به ارائه کارت پایان خدمت هیچکدام از اعضا نیست و این نکته ضروریست که اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل در شرکتها باید حداقل سن 18 سال را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس