ثبت شرکت تولیدی

ثبت شرکت تولیدی

ثبت شرکت تولیدی : از دیرباز تا به امروز یکی راه‎های کسب درآمد و سود بسیار تولید بوده است. شما با تولید کردن یک محصول خاص و باکیفیت میتوانید به سود زیادی برسید. ثبت شرکت تولیدی به شما این امکان را میدهد تا از طریق شرکت تجاری محصول تولیدی‎تان را در بازار عرضه کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به جواب تمامی سوالات خود برسید.

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت تولیدی

در ابتدا بهتر است با تعریف واژه تولید آشنا بشویم، تولید به معنای به وجود آوردن و پدیدن آوردن یک کالا یا محصول تازه و جدید میباشد. برای تولید کردن هرچیزی شما به یک سری مواد اولیه نیاز دارید.

با زیادتر شدن جمعیت و به دنبال آن افزایش و به وجود آمدن سلایق مختلف، نیازهای مردم نیز افزایش یافته است. شما با یک نیازسنجی حرفه‌ای میتوانید با تولید محصول مورد نیاز جامعه هدف خود به درآمد زیادی برسید.

برای ثبت شرکت تولیدی شما باید نسبت به دریافت مجوزهای مختلف اقدام کنید که در ادامه و در قسمت نحوه به ثبت رساندن شرکت تولیدی، به شما هرآنچیزی که برای ثبت شرکت تجاری نیاز دارید را خواهیم گفت.

به دلیل بازار کار بسیار مناسبی که شرکت تولیدی دارد، امروزه درخواست تاسیس شرکت تولیدی در اداره ثبت شرکتها بسیار افزایش یافته است. ثبت شرکت تولیدی با برنامه و هدفمند درآمد و سود بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

اما چه عاملی باعث میشود تا بعضی از شرکت‎های تولیدی با ورشکستگی و یا انحلال مواجه شوند؟ آیا ممکن است یک اشتباه در به ثبت رساندن شرکت تولیدی باعث ورشکستگی و انحلال شرکت تولیدی در آینده شود؟

هرچند که در دنیای بزرگ معاملات و شرکت‎های تجاری شما میتوانید به درآمد و سود بسیار زیادی دست پیدا کنید، اما بسیاری از شرکت‎های تولیدی که بدون برنامه و بدون مشاور ثبت شرکت تجاری وارد این کار میشوند، محکوم به نابودی هستند.

بنابراین اگر قصد ثبت شرکت تولیدی دارید و میخواهید که شرکت تولیدی شما در بازار معاملات باقی بماند و شروع به کسب درآمد کنید، باید از همان ابتدای ثبت شرکت خود آگاهانه عمل کنید.

موسسه ثبت شرکت فرهنگ یکی از باسابقه‎‌ترین موسسه های ثبت شرکت تجاری در ایران میباشد که شما میتوانید با استفاده از خدمات مشاورین موسسه ثبت شرکت فرهنگ، شرکت تجاری خود را ثبت کنید.

بهترین و خبره ترین مشاورین و متخصصین ثبت شرکت شرکت تجاری در موسسه ثبت شرکت فرهنگ جمع شده اند تا به شما کمک کنند که شرکت تولیدی خود را از طریق بهترین راه و بدون هیچ مشکلی به ثبت برسانید.

اگر میخواهید که شرکت تولیدی شما در بازار معاملات باقی بماند و به مانند بسیاری از شرکت‎های تولیدی دیگر با ورشکستگی و انحلال مواجه نشوید، ثبت شرکت تولیدی خود را به موسسه ثبت شرکت فرهنگ بسپارید.

طبق قانون ثبت شرکت تولیدی از طریق شرکت‎های تجاری عنوان شده در قانون باید صورت بگیرد. شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود دو نمونه از شرکت‎های تجاری هستند که شما میتوانید شرکت تولیدی خود را از طریق این دو نمونه شرکت تجاری ثبت کنید.

در ادامه با شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود به صورت مختصر آشنا میشویم و هر اطلاعات دیگری که برای ثبت شرکت تولیدی خود نیاز دارید را به شما خواهیم گفت.

نحوه تاسیس شرکت تولیدی

شما میتوانید شرکت تولیدی خود را از دو طریق شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید. هر یک از این دو شرکت‎ها قواعد و مقررات خاص خود را دارند که برای ثبت شرکت خود نیاز است تا بر این مقررات مسلط باشید.

نحوه تاسیس شرکت تولیدی

شرکت تولیدی سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی در ایران میباشد. از طریق این شرکت میتوانید شرکت تولیدی خود را ثبت کنید.

در ثبت شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت از طریق شرکای شرکت تامین میشود و هر یک از شرکا به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت مسئول خواهد بود.

یک ثبت خوب فرهنگ است و در ادامه به سوالات شما در رابطه با نحوه و چگونگی ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص پاسخ داده‎ایم.

شرکت تولیدی سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص تولیدی به چند نفر نیاز است؟

برای به ثبت رساندن شرکت تولیدی سهامی خاص شما به حداقل سه شریک نیاز دارید که علاوه بر 3 شریک باید دو بازرس برای شرکت سهامی خاص انتخاب کنید.

طبق قانون دو بازرس شرکت سهامی خاص نمیتوانند از میان شرکا انتخاب شوند و همچنین نباید رابطه خویشاوندی با شرکا و مدیران شرکت داشته باشند.

برای ثبت شرکت سهامی خاص تولیدی به چند نفر نیاز است؟

سرمایه در شرکت سهامی خاص تولیدی

در شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت از طریق شرکای آن تامین میشود. به علاوه سرمایه شرکت در شرکت سهامی خاص به قطعات سهام تقسیم خواهد شد.

در شرکت سهامی خاص هر یک از شرکای شرکت تنها به اندازه مبلغ سهام خود در شرکت در برابر طلبکاران و قرض‌های شرکت مسئول میباشد.

سرمایه در شرکت سهامی خاص تولیدی

نحوه پرداخت سرمایه در شرکت سهامی خاص تولیدی

زمانی که شما قصد ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص را داشته باشید، مجبور نیستید که تمام سرمایه شرکت را در زمان به ثبت رساندن شرکت پرداخت کنید.

یکی از مزایای شرکت سهامی خاص همین است که شما در زمان ثبت شرکت خود تنها موظف هستید تا 35% از سرمایه تعهد شده را پرداخت کنید و مجبور به پرداخت کل سرمایه نخواهید بود.

نحوه پرداخت سرمایه در شرکت سهامی خاص تولیدی

نامگذاری شرکت تولیدی سهامی خاص چگونه است؟

برای نامگذاری شرکت تجاری شما باید قواعد عام و قواعد خاص مربوط به هر شرکت تجاری را رعایت کنید.

 قواعد عام نامگذاری ثبت شرکت تولیدی:

یکی از راه‎های برتری شما بر سایر شرکت‎های تولیدی، ایجاد برندینگ برای شرکت میباشد. نام شرکت شما در موفقیت شما نقش اساسی دارد.

نام شرکت شما باید:

 • متمایز باشد
 • تکراری نباشد
 • دارای معنی باشد
 • خلاقانه و نو باشد

اگر اسم شرکت شما این شرایط را داشته باشد یک گام مهم به سوی موفقیت برداشته‌اید!

قواعد خاص نامگذاری شرکت سهامی خاص تولیدی

برای نامگذاری هر شرکت تجاری شما باید قواعد و مقررات مربوط به آن شرکت را رعایت کنید.

اگر شرکت تجاری شما سهامی خاص میباشد، باید عبارت سهامی خاص در ابتدا و یا انتهای نام شرکت شما ذکر شود. رعایت این شرط اجباری میباشد!

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شرکا
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز
 • گواهی بانکی پرداخت سرمایه تعهد شده شرکا
 • دو نسخه از اساسنامه با امضا تمام موسسین
 • دو نسخه صورت جلسه با امضا تمام موسسین
 • اقرارنامه

اگر در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص سوالاتی دارید، همین حالا با مشاورین موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا از خدمات مشاورین مجموعه بهره‎مند شوید.

شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکت‎های تعریف شده در قانون تجارت است که از طریق آن میتوانید شرکت تولیدی خود را به ثبت برسانید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود محبوب‎ترین شرکت تجاری در ایران است. در ادامه متوجه دلایل محبوبیت این شرکت خواهید شد و شما هم از طرفداران این شرکت میشوید.

شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود به چند نفر نیاز است؟

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما به حداقل 2 شریک نیاز دارید. همین! ثبت شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سایر شرکت‎های تجاری بسیار راحت‎تر میباشد.

برای ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود به چند نفر نیاز است؟

سرمایه در شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

در رابطه با وضعیت سرمایه شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص دارای شباهت و تفاوت‎های هستند.

در شرکت با مسئولیت محدود علی‌رغم شرکت سهامی خاص شما باید تمامی سرمایه شرکت را در ابتدای به ثبت رساندن شرکت پرداخت کنید. همچنین سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به قطعات سهام تقسیم نمیشود.

اما در هر دو شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص شرکا فقط به اندازه مبلغ سرمایه و سهام خود در شرکت در برابر طلبکاران و قرض‌های شرکت مسئول میباشند.

هرچند در مورد مسئولیت شرکای با مسئولیت محدود و سهامی خاص تفاوت‎هایی وجود دارد که در این رابطه حتما با مشاورین موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا به شما این تفاوت را به صورت حرفه‌ای توضیح دهند.

سرمایه در شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

نامگذاری شرکت تولیدی با مسئولیت محدود چگونه است؟

در نامگذاری شرکت تولیدی با مسئولیت محدود شما باید به مانند شرکت سهامی خاص شرایط عام و شرایط خاص نام گذاری شرکت تجاری را رعایت کنید.

شرایط عام نامگذاری ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

نام شرکت شما باید:

 • متمایز باشد
 • تکراری نباشد
 • دارای معنی باشد
 • خلاقانه و نو باشد
شرایط خاص نامگذاری شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

در نامگذاری شرکت با مسئولیت محدود شما باید قواعد خاص و مربوط به این شرکت تجاری را رعایت کنید.

اگر شرکت شما با مسئولیت محدود است باید حتما عبارت با مسئولیت محدود در ابتدا و یا انتهای نام شرکت شما ذکر شود، در غیر این صورت شرکای شرکت با مسئولیت محدود دارای مسئولیت تضامنی خواهند بود.

همچنین در نامگذاری شرکت با مسئولیت محدود نام هیچ یک از شرکای با مسئولیت محدود نباید ذکر شود زیرا در غیر این صورت شریک عنوان شده دارای مسئولیت تضامنی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شرکا
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز
 • گواهی بانکی پرداخت سرمایه تعهد شده شرکا
 • دو نسخه از اساسنامه با امضا تمام موسسین
 • دو نسخه صورت جلسه با امضا تمام موسسین
 • اقرارنامه

خانوم عابد مشاور ثبت شرکت تولیدی

برای تاسیس شرکت تولیدی به دریافت چه مجوزی نیاز است؟

اخذ مجوز برای شرکت تولیدی باید با توجه به فعالیت شرکت شما باشد. برای ثبت شرکت تولیدی باید مجوزهای مورد نیاز مرتبط با موضوع فعالیت شرکت را دریافت کرد.

بنابراین شما باید با توجه به موضوع فعالیت شرکت تولیدی خود مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنید.

با مشاورین موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا به شما بگویند که برای شرکت تولیدی‎تان نیاز به دریافت چه مجوزی دارید!

ثبت شرکت تجاری به خصوص ثبت شرکت تولیدی نیازمند به دانش و تجربه بسیار زیادی است. اگر میخواهید که شرکت تولیدی شما به درآمد برسد و با مشکلات حقوقی از جمله ورشکستگی مواجه نشوید همین حالا عملیات ثبت شرکت خود را از طریق موسسه ثبت شرکت فرهنگ شروع کنید. موسسه ثبت شرکت فرهنگ به شما کمک میکند تا شرکت تولیدی خود را در سریعترین زمان ممکن و به راحتی هرچه تمام‎تر به ثبت برسانید.

5/5 - (3 امتیاز)
87

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  میلاد اسحاقی
  14 دی 1401

  ممنون از مطلب مفیدتان، یک سوال؛ کدام نوع شرکت برای ثبت شرکت تولیدی مناسب تر است؟ خاص یا مسئولیت محدود؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 دی 1401

   سلام و درود.

   برای شرکتهای با موضوع فعالیت تولیدی،شرکتها در دو قالب با مسئولیت محدود و سهامی خاص به ثبت میرسند که برای ثبت هر کدام از این نوع شرکتها باید با توجه به تعداد افراد و نحوه فعالیت و ... نوع شرکت رو انتخاب کنید.اگر فکر میکنید که در آینده به فعالیت بازرگانی احتیاج دارید و یا نیاز به دریافت وام و تسهیلات دارید و ... شرکت سهامی خاص انتخاب مناسبتریست ولی این موضوع رو هم مدنظر داشته باشید که برای شرکتهای سهامی خاص باید هر سال بازرسین شرکت و هر دو سال اعضای هیئت مدیره شرکت را تمدید نمایید،ولی در شرکتهای مسئولیت محدود اعضای شرکت به مدت نامحدود دارای اعتبار هستند.

 2. admin-avatar
  محمد ارمغان زاده
  23 آذر 1401

  آیا برای شرکت تولیدی هم میتوانم برند ثبت کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   28 آذر 1401

   سلام و درود.

   بله با ارائه مدارک لازم مربوط به شرکت برای ثبت برند میتوانید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید.

 3. admin-avatar
  بهار رستمی نیا
  08 آذر 1401

  سلام، و ممنون از مطلب خوبتون،
  قصد راه اندازی یک شرکت تولیدی پوشاک دارم، آیا شرکت با مسئولیت محدود مناسب است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   09 آذر 1401

   سلام و درود.
   بله عموما شزکتهای با موضوع فعالیت تولید و پخش پوشاک و بازرگانی در زمینه فعالیت شرکت در قالب با مسئولیت محدود به ثبت میرسند ولی این نکته رو نیز مدنظر داشته باشید در صورتی که پس از ثبت شرکت قصد حضور در مناقصات را دارید بهتره که شرکت خود رو در قالب شرکتهای سهامی خاص به ثبت برسانید.

دریافت دفاتر پلمپ سال 1402


This will close in 0 seconds