هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت

شما جهت راه اندازی یک کسب وکار نیاز به ثبت شرکت دارید. اما احتمالا جهت ثبت شرکت اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند، هزینه ثبت شرکت می باشد. شاید این سوال در ذهن شما به عنوان یک مدیر کسب و کار وجود داشته باشد که هزینه های ثبت شرکت در سال 99 و امسال یعنی 1400 چقدر بوده و هست؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را به عنوان یک کارآفرین و یا مدیر کسب و کار نوپا، با هزینه های ثبت یک شرکت در ایران آشنا کنیم. در این مقاله شما متوجه خواهید شد که چقدر هزینه های ثبت شرکت پای خود ثبت است و چقدر کارمزد موسسه؟

البته بماند که تورم در تمامی زمینه ها باعث شده که قیمت ها روز به روز افزایش پیدا کنند و این افزایش به حوزه ثبت و پرداخت های سازمانی و روزنامه ها هم رسیده است به طوری که هزینه روزنامه رسمی از پارسال آذر ماه بیشتر از 60 درصد افزایش پیدا کرده است و روزنامه رسمی معمولی تا قبل از آذر ماه سال 99، 154 هزار تومان بود اما امروز چیزی حدودا برابر با 268 هزار تومان می باشد.

هزینه ثبت شرکت

احتمالا شما به عنوان یک مدیر و یا یک کارآفرین به دنبال یک عدد مشخص جهت هزینه ثبت شرکت می باشید اما در واقع باید بگوییم که مبلغ ثابت و مشخصی برای این مورد نمی توان بیان نمود. چرا که هزینه های ثبت شرکت بسته به برخی از عوامل متفاوت هستند. به عنوان مثال این که شما قصد راه اندازی چه نوع شرکتی را دارید در هزینه های ثبت شرکت موثر است. به همین دلیل همیشه هزینه های ثبت یک عدد مشخص نیست و با توجه به شرایط درخواست ثبت شما می تواند تعرفه های مختلفی وجود داشته باشد.

جهت ثبت شرکت برخی هزینه های قانونی نیز موجود هستند. به عنوان مثال تعرفه های تمبر ثبتی را داریم که در بسیاری از اوقات، نرخ های مختلفی برای آن وجود دارد. به همین دلیل جهت دریافت هزینه دقیق حتما باید با شرکت تماس بگیرید و به صورت دقیق این هزینه را دریافت کنید.

اما در ادامه مقاله سعی می کنیم که برخی هزینه های ثبت را تا حدودی برای شما بازگو کنیم تا کمی برای شما این هزینه ها شفاف گردد.

هزینه ثبت شرکت در سال 1400

در این قسمت از مقاله ما لیستی از خدمات را برای شما آورده ایم تا شما بتوانید با رجوع به این فهرست مبالغ برخی خدماتی که موسسه انجام می دهد را ببینید و هزینه های آن را مشاهده کنید. نکته حائز اهمیت در این جا این است که این مبالغ صرفا جهت خدمات موسسه می باشد و جهت ثبت، هزینه هایی را نیز باید به حساب اداره  بابت روزنامه ها نیز پرداخت کنید.

پس طبیعتا این مبالغ، مبلغ های نهایی نیستند و این هزینه ها برای هر شرکتی ممکن است تا حدودی متفاوت تر باشد. به همین دلیل همان گونه که در بالا نیز ذکر کردیم بهتر است جهت هزینه دقیق ثبت شرکت با مشاورین ثبت فرهنگ در شرکت تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری دریافت کنید و همکاران ما بتوانند ریز هزینه ها را برای شما برآورد و به شما ارائه دهند.

فهرستی از هزینه های ثبت شرکت در سال 1400

 • هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود => 1.500.000 تومان
 • هزینه ثبت شرکت شرکت سهامی خاص => 1.600.000 تومان
 • هزینه ثبت شرکت بازرگانی=> 1.500.000 تومان
 • هزینه موسسه غیرتجاری => 2.000.000 تومان
 • هزینه ثبت شرکت تعاونی => 3.000.000 تومان
 • هزینه تشکیل پرونده مالیاتی => 1.000.000 تومان
 • هزینه تشکیل پرونده کد کارگاهی => 1.000.000 تومان
 • هزینه تنظیم صورتجلسات تغییرات => 350.000 تومان

شرکت های سهامی عام و خاص، مختلط سهامی و غیر سهامی، شرکت تعاونی، شرکت تضامنی، موسسه ها و شرکت با مسئولیت محدود هر کدام هزینه های متفاوتی دارند. برای مثال هزینه جهت ثبت یک شرکت مسئولیت محدود برابر با صد هزار تومان می باشد اما اگر سرمایه اولیه بیشتر گردد، این هزینه قطعا بیشتر خواهد شد و تغییر پیدا خواهد کرد. از این رو جهت استعلام دقیق تر و متناسب تر با درخواست خود جهت ثبت شرکت، باید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

هزینه های دیگری که در مسیر ثبت شرکت با آن ها مواجه خواهید شد:

هنگامی که شما اقدام به ثبت شرکت خود می کنید با برخی از هزینه های دیگر روبرو خواهید شد. برای مثال برخی از این هزینه ها را در ادامه برای شما آورده ایم.

 • هزینه استعلام و ثبت شرکت:

قبلا به این صورت بود که شما برای انتخاب نام شرکت خود باید هزینه ای را به حساب ملی سازمان ثبت اسناد واریز می کردید و سپس فیش واریزی خود را به همراه مدارک دیگر به اداره تحویل می دادید.

تعیین نام شرکت شما در کنار برخی از دیگر عوامل مانند تعداد افراد هیات مدیره، هزینه های روزنامه رسمی، مقدار سرمایه اولیه، حجم موضوعی که در اساس نامه درج شده است، بر هزینه های ثبت شرکت تاثیرگذار است.

 • روزنامه رسمی جهت ثبت شرکت:

این هزینه مربوط به آگهی در روزنامه رسمی و در روزنامه کثیرالانتشار می باشد. هزینه های آگهی در این دو روزنامه کمی با همدیگر متفاوت است. هزینه آگهی روزنامه رسمی را می توانید با مراجعه به وب سایت www.rrk.ir پرداخت نمایید.

 • هزینه مربوط به پلمپ دفاتر تجاری:

بعد از پرداخت هزینه روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شما دقیقا یک ماه فرصت دارید تا هزینه پلمپ دفاتر تجاری را واریز کنید. دفاتر تجاری در حقیقت همان دفتر کل و روزنامه می باشند که هنگام محاسبه مالیات بر درآمد سالانه، دارایی شما را مشخص می کنند. این دفاتر توسط خود اداره پلمپ می شوند.

 • هزینه تنظیم اساسنامه و اوراق ثبتی:

پس از استعلام نام شرکت و ارسال مدارک به سامانه، باید اساسنامه، اوراق، صورتجلسات و … توسط کارشناسان و وکلای دادگستری تعیین شوند. هر کدام از این موارد هزینه ای را شامل می شوند. برای مثلا هزینه تنظیم اساسنامه برای یک شرکت با مسئولیت محدود به مبلغ 50.000 ریال می باشد و برای یک شرکت تعاونی برابر با 150.000 ریال می باشد. به همین ترتیب بسته به نوع شرکت شما این هزینه ها متفاوت خواهند بود.

 • هزینه مربوط به مشاوره مالیاتی و کد اقتصادی:

اولین قدم شما پرداخت مبلغی برابر با دو هزارم سرمایه شرکت به حساب اداره امور مالیاتی می باشد. پس از پرداخت کارشناسان حوزه، مدارک و پرونده شما را مورد بررسی قرار می دهند. سپس فیش پرداختی را به همراه کد اقتصادی برای اداره شما ارسال می نمایند.

 • هزینه پستی و اقلام اداری و نوشتاری:

شما پس از تکمیل مدارک باید پرونده خود را از طریق باجه های پستی به اداره ارسال نمایید. ارسال مدارک از قرار ده برگ، گیره، پوشه و دیگر متعلقات برابر با 30 هزار تومان می باشد که اگر به تعداد برگه های شما برگه ای اضافه شود شما باید مبلغ اضافه تری را پرداخت کنید.

 • هزینه حق الوکاله موسسه:

اگر شما جهت انجام امور کاری خود از وکیل استفاده می کنید باید هزینه های مربوط به وکیل و موسسه را نیز پرداخت نمایید. ناگفته نماید که داشتن یک وکیل مجرب به شما کمک می کند تا مراحل کاری تان به درستی انجام شود و در اسرع وقت جواب خود را دریافت کنید.

مدت زمان و هزینه های ثبت شرکت

بسیاری از کارآفرینان فکر می کنند که تاسیس شرکت بسیار کار سختی است، اما باید بگوییم که تاسیس یک شرکت آنقدرها هم کار سختی نیست اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. به همین دلیل است که بسیاری از مدیران، از ثبت و تاسیس شرکت خود پشیمان می شوند. اما شما می توانید با انتخاب یک شرکت مناسب کارهای خود را جهت تکمیل اظهارنامه، ارسال مدارک و … به راحتی و درستی انجام دهید. و طبیعتا می توانید در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان شرکت خود را نیز به ثبت برسانید. به همین دلیل برای درست انجام شدن کارها باید هزینه ی ثبت شرکت را به موسسه و شرکت انتخابی خود پرداخت کنید.

جمع بندی نهایی

مسیر ثبت شرکت همیشه با فراز و نشیب های مختلف و بسیار زیادی روبرو است به همین دلیل بهتر است شما افراد با تجربه ای را کنار خود داشته باشید تا بتوانند شما را در این مسیر همراهی کنند و به درستی برای شما کارها را به سرانجام برسانند. از این رو کارشناسان با تجربه ما در خدمت شما هستند. ما مسیر را به خوبی می دانیم و در به شما قول خواهیم داد در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت تمامی امور ثبتی شرکت شما را انجام دهیم. جهت دریافت و استعلام دقیق تر و متناسب تر با نوع شرکت خود، جهت هزینه های ثبت شرکت با ما در تماس باشید.

1410

ارسال نظر

*
*
*

 1. admin-avatar
  احمدرضا
  15 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر . هزینه ثبت شرکت بازاریابی شبیه به بادران چقدر می باشد ؟

  • admin-avatar
   admin_farhang
   16 شهریور 1400

   سلام . دوست عزیز ثبت شرکت بازاریابی نیاز به کسب مجوز های جداگانه ای دارد و تنها بحث هزینه در اینجا مهم نمی باشد .

 2. admin-avatar
  آجرلو
  16 شهریور 1400

  میخواستم بدونم هزینه ثبت یک شرکت بازرگانی در زمینه واردات و صادرات چقدر میشه ؟

  • admin-avatar
   admin_farhang
   18 شهریور 1400

   سلام . هزینه ثبت شرکت بازرگانی در حدود 1.300 الی 1.800 می باشد و با توجه به میزان سرمایه شما تغییر پذیر هست . همچنین حدودا در 15 روز کاری قابل ثبت می باشد .

 3. admin-avatar
  رحیمی
  19 شهریور 1400

  هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در زمینه صادرات اقلام کشاورزی چقدر می باشد ؟

  • admin-avatar
   admin_farhang
   19 شهریور 1400

   سلام . بین 1.300.000 الی 1.800.000 تومان با توجه به میزان سرمایه اولیه و موضوع شما قابل تغییر می باشد .