دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی: مراحل انجام دریافت کد اقتصادی برای افراد عادی کمی پیچیده و طولانی هست. موسسه ثبت فرهنگ آماده انجام کلیه مراحل ثبت نام، پیگیری و اخذ کد اقتصادی می باشد.

برای دریافت سریع کد اقتصادی همچنین اطلاعات و توضیحات بیشتر همین الان تماس بگیرید و یا در واتس آپ برای کارشناسان موسسه پیام ارسال کنید.

خانم ولی زاده مشاور دریافت کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی چیست؟

در خصوص دریافت سریع کد اقتصادی از اداره مالیات درحال حاضر کد اقتصادی 12 رقمی قدیمی برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی منسوخ شده به صورتی که برای اشخاص حقیقی بعد از تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی حقیقی در نهایت شماره ملی فرد متقاضی به عنوان کد اقتصادی حقیقی در نظر گرفته می شود و برای اشخاص حقوقی نیز بعد از تشکیل پرونده های مالیاتی و اخذ کد اقتصادی حقوقی در نهایت شناسه ملی شرکت به عنوان کد اقتصادی حقوقی در نظر گرفته می شود.

اگر بخواهیم یک مثال ساده را برای شما عنوان کنیم، می­توانیم کد اقتصادی را به کد ملی تشبیه کنیم.

این کد کاملا اختصاصی بوده و برای شناسایی یک واحد اقتصادی مورد استفاده قرار می­گیرد.

صاحبان کسب و کار ملزم به اخذ کد اقتصادی، هستند. در واقع برای نظارت بر امور شرکت­ها، برآورد مالیات و پیگیری فرایند پرداخت، خود دولت اقدام به اجرای این سیستم جامع و کاربردی نمود.

دریافت کد اقتصادی چیست؟

دریافت سریع کد اقتصادی چیست؟

دریافت سریع کد اقتصادی یکی از اصلی ترین کارهایی است که بعد از ثبت شرکت تجاری برای آن باید اقدام کنید. همچنین افراد حقیقی نیز میتوانند کد اقتصادی داشته باشند. اما این سوال پیش می آید که کد اقتصادی چه کاربردهایی دارد، مراحل دریافت آن چگونه است، آیا نیاز به داشتن مکان اداری و اجاره نامه هولوگرام دار داریم ؟

اگر این سوال ها برای شما هم وجود دارد، پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دریافت سریع کد اقتصادی چیست؟

هزینه دریافت سریع کد اقتصادی

هزینه دریافت سریع کد اقتصادی در صورت تکمیل بودن مدارک و داشتن سند اداری یا اجاره نامه هلوگرام دار اداری در موسسات خدمات اداری مختلف، متفاوت می باشد و با توجه به نوع خدمات و هزینه حق الوکاله و موقعیت مکانی محل فعالیت شرکت، حوزه مالیاتی مربوطه شاید بالاتر هم باشد.

جهت اطلاع از هزینه دقیق دریافت کد اقتصادی دقیق یا مراحل اخذ کد اقتصادی با مشاوران ما در موسسه ثبت فرهنگ تماس بگیرید.

هزینه دریافت سریع کد اقتصادی

زمان دریافت سریع کد اقتصادی

در حال حاضر مراحل دریافت سریع کد اقتصادی چه در بحث دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی و چه در بحث دریافت کد اقتصادی اشخاص حقوقی شامل پیش ثبت نام کد اقتصادی، ثبت نام، ورود اطلاعات، بررسی و اعتبار سنجی اطلاعات در سایت اداره مالیات و در نهایت تکمیل مدارک و تشکیل پرونده نهایی در اداره امور مالیاتی مربوطه بوده که لازم به حضور فیزیکی شخص متقاضی یا وکیل مشخص شده در اداره امور مالیاتی می باشد.

لازم به ذکر است هرکدام از این مراحل نیاز به صرف زمان معین دارد که با توجه به پیگیری درست و ارجاع یک وکیل خبره برای پیگیری روند کاری می توان مدت زمان لازم را بین 3 الی 5 روز کاری در نظر داشته باشید

نکته: در نظر داشته باشید که اگر قبل از دریافت کد اقتصادی اشخاص حقوقی، شرکت شما تغییر آدرسی داشته باشد به صورتی که طی این تغییر آدرس واحد مالیاتی شرکت تغییر کرده باشد قبل از پیش ثبتنام کد اقتصادی می بایست زمانی حدود 5 روز کاری برای تغییر تیکت مالیاتی در نظر داشته باشید.

زمان دریافت سریع کد اقتصادی

تبدیل کد اقتصادی قدیم به جدید

همانطور که بالاتر نیز به آن اشاره شد کد اقتصادی 12 رقمی قدیم منسوخ شده و شماره کد اقتصادی برای اشخاص حقیق و اشخاص حقوقی همان کد ملی و شناسه ملی شرکت میباشد اما سوال اینجاست که تکلیف کد اقتصادیهای قدیم چه می شود؟

مسلما در این باره نیاز است که شرکتهای قدیمی اقدام به تبدیل کد اقتصادی قدیم به جدید نمایند اگر بخواهیم به صورت خلاصه وار به این موضوع اشاره کنیم باید بدانید که نحوه تبدیل کد اقتصادی قدیم به جدید از سامانه اداره امور مالیاتی و مراجعات حضوری قابل پیگیری است که در این باره باید از طریق یک شخص یا وکیل آشنا به این کار ثبت نامهای جدید در سامانه اداره مالیات انجام شود در این مورد میتوانید با مشاوران و کارشناسان ثبت فرهنگ در تماس باشید تا در اولین زمان روند تبدیل کد اقتصادی قدیم به جدید شرکت شما را پیگیری نماید.

تبدیل کد اقتصادی قدیم به جدید

دریافت کد اقتصادی برای چیست؟

اگر بخواهید یک تجارت قانونی را مدیریت کنید و برای فعالیت خود نیاز به ارائه فاکتور رسمی دارید، به دریافت کد اقتصادی فوری نیاز خواهید داشت.

این کد در سیستم قابل پیگیری خواهد بود و با درج آن توسط کارشناسان سازمان مربوطه در پایگاه­ اطلاعاتی، تمامی فعالیت­های شما قابل مشاهده خواهد بود. شاید تصور کنید این کد صرفا برای صدور فاکتور رسمی یا تنظیم یک قرارداد قانونی کاربرد دارد. در ادامه برخی از مزایای بهره ­مندی از این کد را عنوان خواهیم کرد.

 • دریافت گواهی ارزش‌افزوده
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • ارائه اظهارنامه ارزش‌ افزوده
 • شرکت در مناقصات و مزایده‌های دولتی
 • تنظیم انواع قراردادهای تجاری با اشخاص حقیقی یا حقوقی

دریافت کد اقتصادی برای چیست؟

نحوه دریافت سریع کد اقتصادی

پیش از هر اقدامی در رابطه با دریافت سریع کد اقتصادی، باید دفترچه مربوطه را از یک واحد خدماتی واقع در اداره دارایی دریافت کنید.

سپس تمامی اطلاعات خواسته شده را در آن بنویسید. لطفا در پر کردن دفترچه دقت کنید و اطلاعات را صحیح وارد کنید. بعد از آن باید برای دریافت فرم­های اداری اقدام کنید. از کجا باید تهیه شود؟ می­ توانید تمامی فرم ­های مورد نیاز را از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی دریافت کنید.

ارائه کپی مدارک شناسایی تمامی اعضا هیات مدیره الزامی است. کپی مدارک شناسایی باید با اصل مدرک هم­خوانی داشته باشد. به کپی اساسنامه نیز احتیاج خواهید داشت. مدارک دیگری که نیاز است شامل کپی پرداخت و دریافت آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن است.

در مرحله دوم به کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس مجموعه احتیاج دارید. البته در صورتی که شرکت تازه تاسیس باشد و مدرک در دسترس نباشد، الزامی وجود ندارد.

برای دریافت کد اقتصادی؛ به کپی اظهارنامه شرکت نیز احتیاج خواهید داشت. در صورتی که جزو شرکت­های غیر سهامی هستید، ارائه تقاضانامه جایگزین خواهد شد.

همچنین به یک نسخه کپی شده از آگهی تاسیس شرکت احتیاج دارید. در صورت وجود ثبت تغییرات شرکت باید در دو نسخه مجزا تهیه شود. کپی سند مالکیت موقعیت فعلی شما یا اجاره نامه کد رهگیری دار با کاربری اداری هم لازم است.

نحوه دریافت سریع کد اقتصادی

کاربرد دریافت کد اقتصادی

کاربردهای اصلی که پس از دریافت سریع کد اقتصادی می توانید از آن استفاده کنید عبارت است از :

کاربرد دریافت کد اقتصادی

مراحل دریافت سریع کد اقتصادی

مراحله ثبت نام ، پیگیری و دریافت سریع کد اقتصادی نیاز به دانش لازم در این زمینه دارد. موسسه ثبت فرهنگ آماده انجام کلیه مراحله ثبت نام، پیگیری و اخذ کد اقتصادی می باشد برای مشاوره تماس بگیرید.

در این بخش باید دقت بیشتری به خرج دهید. قرار است اطلاعات خواسته شده را در سامانه وارد کنید.

بعد از آن که این مرحله را پشت سر گذاشتید، پیامی حاوی نام کاربری و رمز ورود توسط سامانه سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال خواهد شد.

پس از دریافت پاکت، می بایست مجددا به سامانه سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید و با ورود به سامانه، اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی و ثبتی درج نمایید. کلیه مراحله فوق را در حداقل زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

مراحل دریافت سریع کد اقتصادی

اهمیت دریافت سریع کد اقتصادی

شرکت شما هنگامی که تصمیم به انعقاد قراردادهای پر منفعت با شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ دارد، از سوی این شرکت‌ها و سازمان‌ها حتماً با درخواست ارائه کد اقتصادی 12 رقمی مواجه می‌شود.

چنانچه نخواهید یا نتوانید این کد را ارائه دهید، بدون تردید از انعقاد یک قرارداد جذاب و پر منفعت محروم می‌شوید و طبیعتاً با توجه به بازار پر رقابت امروزه، رقبای شما به راحتی جای شما را می گیرند و این فرصت سوزی‌ها گاهاً جبران ناپذیر است.

فلسفه وجودی اکثر غریب به اتفاق شرکت‌ها، حضور فعال و رقابت در کسب و کارهای مختلف است و یکی از مهمترین میدان‌های رقابت، حضور در مناقصات و مزایده‌ها است.
برای حضور موفق در بسیاری از پر سودترین مناقصات و مزایده‌ها، داشتن گرید و رتبه بندی شرکت است.

یعنی شرکت شما از سوی دستگاه مناقصه گذار یا برگزار کننده مزایده تنها در صورتی مجاز به حضور و ارائه رزومه و پاکت پیشنهادی قیمت است که دارای گرید باشد.
قبل از آن برای اینکه بتوانید برای رتبه بندی و اخذ گرید شرکت خود اقدام نمایید، لازم است که برای شرکت خود حتما کد اقتصادی 12 رقمی دریافت کرده باشید.

در بسیاری از موارد تجار و شرکت‌ها برای انجام امور حرفه‌ای و همچنین برای کسب درآمد و سود نیاز به واردات و صادرات دارند و به همین دلیل نیازمند کارت بازرگانی هستند.
برای اینکه تجار و شرکت‌ها بتوانند کارت بازرگانی دریافت کنند، لازم است که اقدام به اخذ کد اقتصادی نموده باشند.

شاید بتوان گفت مهمترین دلیل اخذ کد اقتصادی دوری از مشکلات، جرایم و گرفتاری‌های مالیاتی است!

زیرا همانطور که میدانید طبق قوانین، هر شخص تاجری و نیز هر شرکت، موسسه و سازمانی که به نحوی در کشورمان به فعالیت می‌پردازد، مکلف است وظایف و تکالیف مالیاتی خود را طبق قانون و در موعد مقرر انجام دهد تا علاوه بر اینکه دچار مشکلات مالیاتی نشود، بتواند از برخی معافیت‌های قانونی مالیاتی نیز بهره‌مند گردد.

یکی از مهمترین این وظایف و تکالیف مالیاتی، تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی طبق مقررات قانونی در موعد مقرر است.

برای ارسال اظهارنامه مالیاتی یکی از ضروری‌ترین و مهمترین اطلاعاتی که در سامانه اداره مالیات و در فرم‌های مربوطه باید وارد نمایید تا بتوانید با موفقیت اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال کنید ارائه کد اقتصادی است.

اگر این کد را نداشته باشید نمی‌توانید اظهارنامه را ارسال کنید و در نتیجه ضمن اینکه از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند نمی‌شوید، به احتمال بسیار زیاد مالیات شما بصورت علی الراس محاسبه می‌شود که ممکن است بسیار بیشتر از مقدار واقعی مالیاتی باشد که در اصل باید می‌پرداختید.

اهمیت دریافت سریع کد اقتصادی

جمع بندی

شاید به دنبال دریافت کد اقتصادی هستید و یا دغدغه پیگیری روند ثبت نام را دارید. این امکان هم وجود دارد که در راستای همکاری با شرکت­های دیگر، به دنبال یک معرفی نامه امن و مطمئن باشید تا قانونی بودن فعالیت شرکت مورد نظر شما را تائید کند.

آن چه که لازم است، دسترسی به اطلاعات درج شده در سامانه مرکزی است. برای ثبت نام و پیگیری شماره اقتصادی نیز شما را راهنمایی خواهیم کرد.

بر اساس کد ارائه شده نوع کسب و کار و صاحب آن مشخص می‌شود. کد هر واحد با واحد دیگر تفاوت دارد. این کد از سوی سازمان امور مالیاتی اهدا خواهد شد. این سازمان زیرمجموعه وزارت امور اقتصاد و دارایی کل کشور است.

خانم ولی زاده مشاور دریافت کد اقتصادی

سازمان امور مالیاتی در سراسر کشور، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال و صاحب کسب و کار را با شماره اقتصادی شناسایی می­کنند.

هر شرکت یک کد مخصوص به خود را دارد. این شماره (کد اقتصادی جدید) تمامی فعالیت­های شرکت یا مجموعه را در سیستم مرکزی ثبت خواهد کرد. این کد برای پیگیری روال قانونی کسب و کارهای مختلف در نظر گرفته شده است.

5/5 - (49 امتیاز)
11910

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  اسماعیل عبادی خو
  19 بهمن 1402

  سلام خسته نباشین
  برغی دریافت کد اقتصادی پروانه کسب الزامی است

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   29 بهمن 1402

   سلام و درود.

   خیر برای دریافت کد اقتصادی نیاز به ارائه پروانه کسب نیست و شما تا زمانیکه کد اقتصادی نداشته باشید امکان دریافت پروانه کسب ندارید.

 2. admin-avatar
  محسن عبداللهی
  16 آبان 1402

  سلام، آیا برای موسسات غیر تجاری هم باید کد اقتصادی گرفت؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   21 آبان 1402

   سلام و درود.

   بله،برای تمامی اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی از جمله شرکتها و موسسات غیر تجاری میبایست پس از تاسیس شرکت یا موسسه اقدام به دریافت کد اقتصادی نمود.

 3. admin-avatar
  وجیهه سلیمی
  03 آبان 1402

  تا چند وقت بعد از تاسیس شرکتمان فرصت داریم تا بتوان دریافت کد اقتصادی را به تعویق انداخت؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   06 آبان 1402

   سلام و درود.

   برای تمامی شرکتها لازم است که تا دو ماه پس از زمان تاسیس شرکت،اقدام به دریافت کد اقتصادی و تشکیل پرونده های لازم نمایید در غیر اینصورت شرکت شامل جریمه مالیاتی میشود.

 4. admin-avatar
  میلاد عاطفی
  09 مهر 1402

  سلام، آیا میتوان برای گرفتن کد اقتصادی بدون حضور در اداره مالیات مراحل را طی کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 مهر 1402

   سلام و درود.

   برای تکمیل روند تشکیل پرونده مالیاتی باید در نهایت،تمامی مدارک مورد نیاز توسط وکیل معرفی ده یا شخص حق مضا دار در شرکت به اداره مالیات مربوطه ارسال شود.

 5. admin-avatar
  محمد آذین
  21 شهریور 1402

  سلام، آیا میتوان کد اقتصادی شخصی را به شخص دیگری منتقل کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   29 شهریور 1402

   سلام و درود.

   خیر،امکان انتقال کد اقتصادی به شخص دیگر وجود ندارد.

 6. admin-avatar
  عباس اعظمی
  14 شهریور 1402

  سلام، آیا برای فعالیت‌های شخصی هم نیاز به دریافت کد اقتصادی داریم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   20 شهریور 1402

   سلام و درود.

   بله برای هرگونه فعالیتی مربط به اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی و ارائه فاکتور رسمی به دیگران نیاز به دریافت کداقتصادی پیش از هر اقدامی است و در غیر اینصورت شخص یا شرکت موردنظر قادر به ارائه فاکتور نمیباشد.

 7. admin-avatar
  نیما چینی فروش
  11 شهریور 1402

  بهترین مطلب در رابطه با اخذ کد اقتصادی بود، ممنون از زمانی که برای انتشار این چنین مقالات می گذارید

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   13 شهریور 1402

   سلام و درود.

   ممنون از دیدگاه مثبتتون و زمانیکه برای مطالعه مقاله دریافت کد اقتصادی گذاشتید.

 8. admin-avatar
  پریسا پازوکی
  08 مرداد 1402

  ما از وقتی برای کسب و کارمان کد اقتصادی گرفتیم اداره دارایی به هر بهانه ای برایمان مالیات های مختلف میبرد، چگونه میتوانم این کد را باطل کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   10 مرداد 1402

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 9. admin-avatar
  فرهاد کلانتری
  15 خرداد 1402

  آیا بعد از دریافت کد اقتصادی میتواند آن را باطل کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   16 خرداد 1402

   سلام و درود.

   میتونید پس از دریافت کد اقتصادی اقدام به غیر فعال کردن کد مالیاتی خود نمایید.

 10. admin-avatar
  رضا عنایتی
  17 اردیبهشت 1402

  مطلب بسیار مفیدی در رابطه با دریافت سریع کد اقتصادی بود
  ممنون

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1402

   سلام و درود.

   ممنون از نگاه مثبتتون و زمانی که برای مطالعه مقاله گذاشتید.

 11. admin-avatar
  میعاد برزگر
  01 اردیبهشت 1402

  دفتر من در شرق تهران است، آیا میتوانم کد اقتصادی ام را از غرب دریافت کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   05 اردیبهشت 1402

   سلام و درود.

   خیر،حوزه مالیاتی هر شخص حقیقی یا حقوقی با توجه به محل فعالیت یا آدرس شرکت مشخص میشود.در صورتی که بخواهید از اداره مالیات غرب اقدام به تشکیل پرونده کداقتصادی نمایید میبایست پیش از هر موضوعی،تغییر آدرس به حوزه مالیاتی غرب داشته باشید.

 12. admin-avatar
  کامران نجفی
  28 فروردین 1402

  من به صورت شخصی در حال فعالیت تجاری با وسیله یک سایت بودم، الان تصمیم دارم تا سایتم را بفروشم، آیا کد اقتصادی که گرفته بودم را میتوانم به شخص خریدار منتقل کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   28 فروردین 1402

   سلام و درود.

   خیر،کد اقتصادی شخص حقیقی قابل انتقال به شخص دیگر نمیباشد.

 13. admin-avatar
  بردیا سلطانی فر
  21 فروردین 1402

  آیا اشخاص هم میتوانند به صورت شخصی برای دریافت کد اقتصادی اقدام کنند؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   22 فروردین 1402

   سلام و درود.

   بله دریافت کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی و حقوقی امکانپذیر هست و افراد شخصی هم برای فعالیت اقتصادی نیاز به ثبت نام کد اقتصادی دارند.

 14. admin-avatar
  آرمین سلطان پور
  17 فروردین 1402

  چند روز زمان نیاز است تا بتوانیم کد اقتصادی دریافت کنیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   20 فروردین 1402

   سلام و درود.

   در صورتی که مدارک مورد نیاز تکمیل باشد طی مدت زمان 2 الی 3 روز کاری دریافت کد اقتصادی انجام میشود.

 15. admin-avatar
  آرمین سلطان زاده
  15 فروردین 1402

  سلام، من مشکل بدهی به اداره مالیات را دارم، آیا تا قبل از تصفیه حساب میتوانیم کدمان را باطل کنیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 فروردین 1402

   سلام و درود.

   خیر،امکان همچین موضوعی وجود ندارد.

 16. admin-avatar
  آرمان سعادتی
  04 فروردین 1402

  ممنون از مطلب بسیار مفیدتون

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   15 فروردین 1402

   سلام و درود.

   ممنون از دیدگاه و نظر مثبتتون و زمانیکه برای مطالعه مقاله دریافت کد اقتصادی گذاشتید.

 17. admin-avatar
  اسحاق رئیسی
  27 بهمن 1401

  سلام علیکم بنده کده اقتصادی لازم دارم تو سایت دیدم نوشته بودی کده اقتصادی 12رقمی قدیمی حذف شده است حقیقی کده ملی هست و برای شرکت تعاونی حقوقی شماره شناسه ملی هست درست هست چون شرکتم به تثت 1400/4/29به صد بت رسیده است امون شناسه ملی هست یا نه

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   30 بهمن 1401

   سلام و درود.

   در حال حاضر شماره کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی همان کد ملی فرد و شماره کد اقتصادی اشخاص حقوقی همان شناسه ملی شرکت میباشد ولی این نکته را در نظر داشته باشید این به این معنی نیست که پس از تاسیس شرکت نیاز به ثبتنام کداقتصادی نباشد.شما باید طی مدت دو ماه بعد از تاریخ تاسیس شرکت،تشکیل پرونده مالیاتی خود را در اداره مالیات انجام دهید در غیر اینصورت شرکت شما شامل جریمه و قفل مالیاتی خواهد شد.

 18. admin-avatar
  میترا محمدی
  19 دی 1401

  سلام.میخواستم ازتون تشکر کنم بابت زحماتی که کشیدید.همونجور که گفته بودید کد اقتصادیمون رو تو 3 روز گرفتید
  حتما به دوستان هم معرفی میکنم شرکت شما رو

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   20 دی 1401

   سلام و درود.

   آشنا شدن و انجام وظیفه برای دوستان خوبی مثل شما باعث افتخار مجموعه ثبت فرهنگ هست.امیدوارم روز به روز از طریق شرکتتون موفق و موفق تر شوید.

 19. admin-avatar
  میثم
  11 دی 1401

  با سلام
  برای یک شرکت نشر دیجیتال برخط که نیازی به دفتر کار نیست و همه کارها فقط با یک سایت صورت می گیرد، آیا باید برای دریافت کد اقتصادی حتما آدرس اداری/تجاری بدهیم یا میشه آدرس منزل مسکونی خودمان را بدهیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   13 دی 1401

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 20. admin-avatar
  سپهر سیر
  02 آبان 1401

  سلام ببخشید یک سوال، کد اقتصادی همان کد مالیاتی است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   03 آبان 1401

   سلام و‌ درود.
   بله،کد اقتصادی و کد مالیاتی یکی هست و پس از تشکیل پرونده در اداره امور مالیاتی از طرف این اداره صادر میشود.
   در حال حاضر شماره کد اقتصادی شرکتها همان شناسه ملی میباشد و شماره کد اقتصادی اشخاص برابر با کد ملی شخص میباشد.

 21. admin-avatar
  شراره شهیدی
  21 شهریور 1401

  دریافت کد اقتصادی چقدر زمان نیاز دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   22 شهریور 1401

   سلام و درود.
   در صورتی که تمامی مدارک از سمت کارفرمای محترم تکمیل باشد مجموعه ثبت فرهنگ روند پیش ثبتنام کداقتصادی و گام چهار و تشکیل پرونده و دریافت کلاسه پرونده را طی مدت ۲ روز کاری انجام میدهد.

 22. admin-avatar
  رضا آرشی
  16 شهریور 1401

  سلام، آیا با دریافت کد اقتصادی دیگر نیازی به تمدید آن در سالهای آینده نیست؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 شهریور 1401

   سلام و درود.
   خیر پس از دریافت کداقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی نیازی به تمدید نیست و تنها میبایست در موعد مقرر هر سال،اظهارنامه مالیاتی به اداره مالیات بابت بررسی ارسال گردد.

 23. admin-avatar
  سیامک عبداللهی
  09 شهریور 1401

  سلام، آیا پس از دریافت کد اقتصادی میتوان آن را ابطال کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   10 شهریور 1401

   سلام و درود.
   بله امکان همچین موردی وجود دارد که میبایست مستقیماً با مراجعه به حوزه مشخص شده اداره امور مالیاتی،روند انجام امور ابطال کد اقتصادی را پیگیری نمایید.

 24. admin-avatar
  آیدا رنجبر
  05 شهریور 1401

  سلام، آیا برای دریافت کد اقتصادی حتما باید شرکت داشته باشیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   06 شهریور 1401

   سلام و درود.
   دریافت کد اقتصادی از دو طریق شخصی و شرکتی قابل انجام است که در صورتی که بصورت شخصی یا حقیقی در حال فعالیت هستید میتونید جهت دریافت کد اقتصادی حقیقی اقدام نمایید و اگر بصورت حقوقی دارای فعالیت باشید میتوانید اقدام به دریافت کد اقتصادی حقوقی نمایید.

 25. admin-avatar
  پویا بختیاری
  28 مرداد 1401

  سلام، آیا برای دریافت سریع کد اقتصادی حتما نیازی به حضور شخص درخواست دهنده هست؟ یا میتوان فرایند را آنلاین سپری کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   30 مرداد 1401

   سلام و درود.
   دریافت کد اقتصادی شامل مراحل پیش ثبتنام و گام چهار وتشکیل پرونده فیزیکی میباشد که بابت پیش ثبتنام کد اقتصادی و رساندن به گام چهار میتوان از طریقه سامانه اداره مالیات به پیگیری این موضوعات رسیدگی کرد و بابت تشکیل پرونده فیزیکی،حتماً حضور شخص متقاضی یا مدیرعامل شرکت یا وکیل مشخص شده در حوزه مالیاتی شرکت،ضرورت دارد.

 26. admin-avatar
  سلمان بزرگی
  19 مرداد 1401

  برای دریافت سریع کد اقتصادی به چه مدارکی نیاز داریم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   21 مرداد 1401

   سلام و درود.
   با توجه به این موضوع که درخواست کد اقتصادی برای شخص حقیقی(شخصی) دارید یا شخص حقوقی(شرکتی) میبایست مدارک هویتی شخص یا اعضا رو داشته باشید بعلاوه مدارک شرکت و روزنامه ها و سند یا اجاره نامه بنام شرکت و در صورتی که بصورت حقیقی بخواهید در خواست کد اقتصادی بدهید ارائه جواز کسب بر روی ملک مورد نظر ضرورت دارد.
   علاوه بر این موضوعات گواهی امضا شخص یا اشخاص دارای حق امضا از طریق دفترخانه و تنظیم وکالت مورد نیاز به وکیل پرونده کاری شما لازم هست.
   در رابطه با تکمیل کلیه مدارک اولیه و دفترچه کد اقتصادی و پیش ثبتنام کد اقتصادی و گام چهار و تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده فیزیکی و دریافت کلاسه پرونده میتونید با مشاوران ثبت فرهنگ در تماس باشید تا به سرعت به درخواست شما رسیدگی شود.

 27. admin-avatar
  رضا عنایت پیشه
  18 مرداد 1401

  سلام،هزینه دریافت سریع کد اقتصادی چقدر است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 مرداد 1401

   سلام و درود.
   با توجه به مراحل پیش ثبت نام و تکمیل مدارک و شرایط محل شرکت و حوزه مالیاتی قیمت متفاوتی دارد که در رابطه با این موضوع میتونید از طریق واتساپ یا تماس با مشاوران ثبت فرهنگ از قیمت دقیق و زمان مورد نیاز و شرایط لازم اطلاع داشته باشید.

 28. admin-avatar
  حسام اعلایی
  22 تیر 1401

  سلام، آیا راهی وجود دارد تا پس از دریافت کد اقتصادی شخصی آن را به شرکتی تبدیل کنیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   23 تیر 1401

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 29. admin-avatar
  یزدان مرادی
  04 تیر 1401

  سلام، آیا میتوان پس از دریافت کد اقتصادی شخصی آن را به حقیقی تغییر داد؟ یا باید برای یک کد اقتصادی دیگر اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   05 تیر 1401

   سلام و درود.
   خیر نمیتونید همان کد اقتصادی شخصی رو به کد اقتصادی شرکتی یا حقوقی تبدیل کنید،در اینصورت باید از ابتدا با توجه به مدارک مورد نیاز بصورت کامل و اعلام یک مکان بعنوان مرکز شرکت اقدام به اخذ کداقتصادی حقوقی نمایید و در صورتی که فعالیت شخصی نداشته باشید اقدام به ابطال کداقتصادی شخصی قدیمیتون نمایید.

 30. admin-avatar
  منصوره بیقی
  03 تیر 1401

  سلام و خسته نباشید، هزینه دریافت سریع کد اقتصادی شخصی چقدر است و آیا تمام مبلغ باید یکجا پرداخت شود؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   04 تیر 1401

   سلام و درود.
   راجع به هزینه امور لطفاً تماس بگیرید که با توجه به موضوع مورد درخواست دقیقاً محاسبه و خدمتتون اعلام شود.

 31. admin-avatar
  محمد مسگریان
  02 تیر 1401

  اخذ سریع کد اقتصادی در سریعترین حالت ممکن به چ مقدار زمان نیاز دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   03 تیر 1401

   سلام و درود.
   اگر تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی(حقیقی یا حقوقی)تکمیل باشد با توجه به وکلای خبره در این زمینه تقریباً ۳ الی ۴ روز زمان لازم است برای اخذ سریع کداقتصادی.

 32. admin-avatar
  مصطفی شعبانی
  01 تیر 1401

  سلام و با عرض خسته نباشید، آیا بعد از دریافت سریع کد اقتصادی راهی وجود دارد تا آن را باطل کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   02 تیر 1401

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 33. admin-avatar
  علیرضا موید
  31 خرداد 1401

  سلام، دریافت سریع کد اقتصادی چقد زمان میخواهد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   01 تیر 1401

   سلام و درود.
   اگر که مدارک موردنیاز برای دریافت کداقتصادی بصورت کامل ارائه شود مدت زمان لازم جهت ورود اطلاعات و گام ۴۴ و پیش ثبتنام و تشکیل پرونده مالیاتی،۲ الی ۳ روز کاری میباشد.

 34. admin-avatar
  شادی ابوقاسمی
  27 اردیبهشت 1401

  درود، آیا این امکان وجود دارد که کد اقتصادی ام را باطل کنم و برای دریافت کد اقتصادی جدید اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   27 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   برای این موضوع حتماً باید از طریق حوزه مالیاتیتون درخواست به این کار بدید و مسلماً نیاز به مفاصا حساب و مابقی روند اداری برای انجام این پروسه دارید.

 35. admin-avatar
  متینه زارع پور
  16 اردیبهشت 1401

  سلام، ببخشید آیا برای اخذ کد اقتصادی حتما باید مدرک تحصیلی ارائع دهیم؟ یا لزومی ندارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   16 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   برای دریافت یا اخذ کد اقتصادی چه در بحث شخص حقیقی و‌چه در بحث شخص حقوقی یا همان شرکتها،الزام به ارائه مدرک تحصیلی نیست که برای راهنمایی بیشتر در مورد کلیه روند کاری پیش ثبت نام و تشکیل پرونده فیزیکی در اداره امور مالیاتی و تکمیل مدارک،شما میتونید مقاله یا سرفصلی که در سایت ثبت فرهنگ بابت اخذ کد اقتصادی هست رو مطالعه کنید تا کاملاً با روند کاری آشنا بشید.
   ولی نکته ای که هست اگر شما در نهایت تصمیم دارید که بعد از گرفتن کد اقتصادی و کلاسه پرونده و تایین حوزه مالیاتی اقدام به اخذ کارت بازرگانی کنید،طبق قوانین امروز یکی از مدارکی که برای تکمیل پرونده کارت بازرگانی احتیاج هست،ارائه اصل مدرک تحصیلی حداقل دیپلم میباشد که حتماً از وزارت آموزش و پرورش استعلام برای صحت مدرکتون میشه.

 36. admin-avatar
  علیرضا مقدم
  05 شهریور 1400

  سلام من صاحب یک کسب و کاری هستم و اینکه کسب و کارم درون یک منزل مسکونی هست و خود مالک آن هستم . برای دریافت کد اقتصادی چه کاری باید انجام بدم ؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   حتما باید فضای دفتر اداری باشد و نه به شکل منزل و اینکه باید سند یا اجاره نامه هولوگرام دار داشته باشید

 37. admin-avatar
  محمدرضا احمدی
  05 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر . من برای شرکتم کد اقتصادی نگرفتم همون شروع کار و حدود 5 ماه بعد مدارکش رو تکمیل کردم و ارسال کردم . الان چیکار باید بکنم ؟ آیا باید جریمه بدم ؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   به طور معمول اداره مالیات برای همچین مواردی جریمه ای در نظر می گیره اما مقدار جریمه کم می باشد . هر چه سریعتر نسبت که دریافت کد اقتصادی خودتون اقدام کنید