دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی : انجام مراحل اخذ کد اقتصادی برای افراد عادی کمی پیچیده و طولانی هست. موسسه ثبت فرهنگ آماده انجام کلیه مراحل ثبت نام، پیگیری و اخذ کد اقتصادی می باشد. برای دریافت سریع کد اقتصادی همچنین اطلاعات و توضیحات بیشتر همین الان تماس بگیرید و یا در واتس آپ برای کارشناسان موسسه پیام ارسال کنید.

خانوم شهبازی مشاور دریافت کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی یکی از اصلی ترین کارهایی است که بعد از تاسیس شرکت برای آن باید اقدام کنید. همچنین افراد حقیقی نیز میتوانند کد اقتصادی داشته باشند. اما این سوال پیش می آید که کد اقتصادی چه کاربردهایی دارد، مراحل دریافت آن چگونه است، آیا نیاز به داشتن مکان اداری و اجاره نامه هولوگرام دار داریم ؟
اگر این سوال ها برای شما هم وجود دارد، پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه دریافت برای اخذ سریع کد اقتصادی

هزینه دریافت سریع کد اقتصادی در صورت تکمیل بودن مدارک و داشتن سند اداری یا اجاره نامه هلوگرام دار اداری در موسسات خدمات اداری مختلف، متفاوت می باشد و از 1200000 تومان شروع شده و با توجه به سرمایه شرکت و نوع خدمات و هزینه حق الوکاله به نسبت حوزه مالیاتی مربوطه شاید بالاتر هم باشد. جهت اطلاع از هزینه دقیق دریافت کد اقتصادی دقیق یا مراحل اخذ کد اقتصادی با مشاوران ما در موسسه ثبت فرهنگ تماس بگیرید.

هزینه دریافت برای اخذ سریع کد اقتصادی

زمان لازم برای اخذ سریع کد اقتصادی

در حال حاضر مراحل دریافت سریع کد اقتصادی چه در بحث دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی و چه در بحث دریافت کد اقتصادی اشخاص حقوقی شامل پیش ثبت نام کد اقتصادی ، ثبت نام ، ورود اطلاعات ، بررسی و اعتبار سنجی اطلاعات در سایت اداره مالیات و در نهایت تکمیل مدارک و تشکیل پرونده نهایی در اداره امور مالیاتی مربوطه بوده که لازم به حضور فیزیکی شخص متقاضی یا وکیل مشخص شده در اداره امور مالیاتی می باشد.

لازم به ذکر است هرکدام از این مراحل نیاز به صرف زمان معین دارد که با توجه به پیگیری درست و ارجاع یک وکیل خبره برای پیگیری روند کاری می توان مدت زمان لازم را بین 3 الی 5 روز کاری در نظر داشته باشید

نکته: در نظر داشته باشید که اگر قبل از اخذ کد اقتصادی حقوقی ، شرکت شما تغییر آدرسی داشته باشد به صورتی که طی این تغییر آدرس واحد مالیاتی شرکت تغییر کرده باشد قبل از پیش ثبتنام کد اقتصادی می بایست زمانی حدود 5 روز کاری برای تغییر تیکت مالیاتی در نظر داشته باشید.

زمان لازم برای اخذ سریع کد اقتصادی

کد اقتصادی چیست؟

آیا میدانستید کد اقتصادی 12 رقمی منسوخ شده ؟ (برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

 

در خصوص دریافت سریع کد اقتصادی از اداره مالیات درحال حاضر کد اقتصادی 12 رقمی قدیمی برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی منسوخ شده به صورتی که برای اشخاص حقیقی بعد از تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی حقیقی در نهایت شماره ملی فرد متقاضی به عنوان کد اقتصادی حقیقی در نظر گرفته می شود و برای اشخاص حقوقی نیز بعد از تشکیل پرونده های مالیاتی و اخذ کد اقتصادی حقوقی در نهایت شناسه ملی شرکت به عنوان کد اقتصادی حقوقی در نظر گرفته می شود.

 

در رابطه با اشخاص حقیقی کد ملی شخص کد اقتصادی می باشد

 

اگر بخواهیم یک مثال ساده را برای شما عنوان کنیم، می­توانیم کد اقتصادی را به کد ملی تشبیه کنیم. این کد کاملا اختصاصی بوده و برای شناسایی یک واحد اقتصادی مورد استفاده قرار می­گیرد. صاحبان کسب و کار ملزم به اخذ کد اقتصادی، هستند. در واقع برای نظارت بر امور شرکت­ها، برآورد مالیات و پیگیری فرایند پرداخت، خود دولت اقدام به اجرای این سیستم جامع و کاربردی نمود.

موسسه ثبت فرهنگ با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود و کارشناسان با تجربه و متخصص در زمینه ثبت انواع شرکت، ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی در خدمت شماست . برای دریافت مشاوره رایگان ثبت کافیست با ما در تماس باشید. چراکه ثبت خوب فرهنگ است .

دریافت کد اقتصادی برای چیست؟

اگر بخواهید کد اقتصادی فوری دریافت کنید و یک تجارت قانونی را مدیریت کنید، به دریافت این کد نیاز خواهید داشت. این کد در سیستم قابل پیگیری خواهد بود و با درج آن توسط کارشناسان سازمان مربوطه در پایگاه­ اطلاعاتی، تمامی فعالیت­های شما قابل مشاهده خواهد بود. شاید تصور کنید این کد صرفا برای صدور فاکتور رسمی یا تنظیم یک قرارداد قانونی کاربرد دارد. در ادامه برخی از مزایای بهره ­مندی از این کد را عنوان خواهیم کرد.

دریافت کد اقتصادی برای چیست؟

چگونگی دریافت سریع کد اقتصادی

پیش از هر اقدامی در رابطه با دریافت سریع کد اقتصادی، باید دفترچه مربوطه را از یک واحد خدماتی واقع در اداره دارایی دریافت کنید. سپس تمامی اطلاعات خواسته شده را در آن بنویسید. لطفا در پر کردن دفترچه دقت کنید و اطلاعات را صحیح وارد کنید. بعد از آن باید برای دریافت فرم­های اداری اقدام کنید. از کجا باید تهیه شود؟ می­ توانید تمامی فرم ­های مورد نیاز را از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی دریافت کنید.

ارائه کپی مدارک شناسایی تمامی اعضا هیات مدیره الزامی است. کپی مدارک شناسایی باید با اصل مدرک هم­خوانی داشته باشد. به کپی اساسنامه نیز احتیاج خواهید داشت. مدارک دیگری که نیاز است شامل کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن است. در مرحله دوم به کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس مجموعه احتیاج دارید. البته در صورتی که شرکت تازه تاسیس باشد و مدرک در دسترس نباشد، الزامی وجود ندارد.
خانوم شهبازی مشاور دریافت کد اقتصادی

برای دریافت کد اقتصادی؛ به کپی اظهارنامه شرکت نیز احتیاج خواهید داشت. در صورتی که جزو شرکت­های غیر سهامی هستید، ارائه تقاضانامه جایگزین خواهد شد. همچنین به یک نسخه کپی شده از آگهی تاسیس شرکت احتیاج دارید. در صورت وجود تغییرات ثبتی باید در دو نسخه مجزا تهیه شود. کپی سند مالکیت موقعیت فعلی شما یا اجاره نامه کد رهگیری دار با کاربری اداری هم لازم است.

کاربردهای اصلی کد اقتصادی

کاربردهای اصلی که پس از دریافت سریع کد اقتصادی می توانید از آن استفاده کنید عبارت است از :

 


 دریافت سریع کد اقتصادی
کاربرد کد اقتصادی سریع

 

 • باز کردن یک حساب برای شرکت در بانک ها
 • شرکت در انواع مناقصات
 • اخذ قرارداد های رسمی با انواع شرکتهای دولتی و خصوصی

 

مراحل و نحوه دریافت سریع کد اقتصادی

مراحله ثبت نام ، پیگیری و دریافت سریع کد اقتصادی نیاز به دانش لازم در این زمینه دارد. موسسه ثبت فرهنگ آماده انجام کلیه مراحله ثبت نام، پیگیری و اخذ کد اقتصادی می باشد برای مشاوره تماس بگیرید.

مراحل و نحوه دریافت سریع کد اقتصادی

مراحل عادی دریافت سریع کد اقتصادی

  1. اول از همه به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانی (http://tax.gov.ir) ورود پیدا کنید.
  2. پس از این که وارد فضای سایت شدید، روی گزینه ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی کلیک کنید.
  3. پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد. از منوی سمت راست گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله روی گزینه سامانه پیش ثبت نام دریافت کد اقتصادی کلیک کنید.

 

دریافت سریع کد اقتصادی

 

 • در این بخش باید دقت بیشتری به خرج دهید. قرار است اطلاعات خواسته شده را در سامانه وارد کنید.
 • بعد از آن که این مرحله را پشت سر گذاشتید، پیامی حاوی نام کاربری و رمز ورود توسط سامانه سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال خواهد شد.
 • پس از دریافت پاکت، می بایست مجددا به سامانه سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید و با ورود به سامانه، اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی و ثبتی درج نمایید.موسسه ثبت فرهنگ کلیه مراحله فوق را در حداقل زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

  همه چیز در مورد دریافت سریع کد اقتصادی

  شاید به دنبال دریافت کد اقتصادی حقیقی هستید و یا دغدغه پیگیری روند ثبت نام را دارید. این امکان هم وجود دارد که در راستای همکاری با شرکت­های دیگر، به دنبال یک معرفی نامه امن و مطمئن باشید تا قانونی بودن فعالیت شرکت مورد نظر شما را تائید کند. آن چه که لازم است، دسترسی به اطلاعات درج شده در سامانه مرکزی است. برای ثبت نام و پیگیری شماره اقتصادی نیز شما را راهنمایی خواهیم کرد.

بر اساس کد ارائه شده نوع کسب و کار و صاحب آن مشخص می‌شود. کد هر واحد با واحد دیگر تفاوت دارد. این کد از سوی سازمان امور مالیاتی اهدا خواهد شد. این سازمان زیرمجموعه وزارت امور اقتصاد و دارایی کل کشور است.

خانوم شهبازی مشاور دریافت کد اقتصادی

موسسه ثبت فرهنگ؛ با به کارگیری از تجارب سال ها فعالیت خود و متخصصان صاحب نظر در امر ثبت شرکت، ثبت برند و دریافت سریع کد اقتصادی در خدمت شما عزیزان است. جهت دریافت مشاوره رایگان ثبت کافیست تنها با راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

سازمان امور مالیاتی در سراسر کشور، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال و صاحب کسب و کار را با شماره اقتصادی شناسایی می­کنند. هر شرکت یک کد مخصوص به خود را دارد. این شماره (کد اقتصادی جدید) تمامی فعالیت­های شرکت یا مجموعه را در سیستم مرکزی ثبت خواهد کرد. این کد برای پیگیری روال قانونی کسب و کارهای مختلف در نظر گرفته شده است.

همه چیز در مورد دریافت سریع کد اقتصادی
5/5 - (33 امتیاز)
4125

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  شراره شهیدی
  21 شهریور 1401

  دریافت کد اقتصادی چقدر زمان نیاز دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   22 شهریور 1401

   سلام و درود.
   در صورتی که تمامی مدارک از سمت کارفرمای محترم تکمیل باشد مجموعه ثبت فرهنگ روند پیش ثبتنام کداقتصادی و گام چهار و تشکیل پرونده و دریافت کلاسه پرونده را طی مدت ۲ روز کاری انجام میدهد.

 2. admin-avatar
  رضا آرشی
  16 شهریور 1401

  سلام، آیا با دریافت کد اقتصادی دیگر نیازی به تمدید آن در سالهای آینده نیست؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 شهریور 1401

   سلام و درود.
   خیر پس از دریافت کداقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی نیازی به تمدید نیست و تنها میبایست در موعد مقرر هر سال،اظهارنامه مالیاتی به اداره مالیات بابت بررسی ارسال گردد.

 3. admin-avatar
  سیامک عبداللهی
  09 شهریور 1401

  سلام، آیا پس از دریافت کد اقتصادی میتوان آن را ابطال کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   10 شهریور 1401

   سلام و درود.
   بله امکان همچین موردی وجود دارد که میبایست مستقیماً با مراجعه به حوزه مشخص شده اداره امور مالیاتی،روند انجام امور ابطال کد اقتصادی را پیگیری نمایید.

 4. admin-avatar
  آیدا رنجبر
  05 شهریور 1401

  سلام، آیا برای دریافت کد اقتصادی حتما باید شرکت داشته باشیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   06 شهریور 1401

   سلام و درود.
   دریافت کد اقتصادی از دو طریق شخصی و شرکتی قابل انجام است که در صورتی که بصورت شخصی یا حقیقی در حال فعالیت هستید میتونید جهت دریافت کد اقتصادی حقیقی اقدام نمایید و اگر بصورت حقوقی دارای فعالیت باشید میتوانید اقدام به دریافت کد اقتصادی حقوقی نمایید.

 5. admin-avatar
  پویا بختیاری
  28 مرداد 1401

  سلام، آیا برای دریافت سریع کد اقتصادی حتما نیازی به حضور شخص درخواست دهنده هست؟ یا میتوان فرایند را آنلاین سپری کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   30 مرداد 1401

   سلام و درود.
   دریافت کد اقتصادی شامل مراحل پیش ثبتنام و گام چهار وتشکیل پرونده فیزیکی میباشد که بابت پیش ثبتنام کد اقتصادی و رساندن به گام چهار میتوان از طریقه سامانه اداره مالیات به پیگیری این موضوعات رسیدگی کرد و بابت تشکیل پرونده فیزیکی،حتماً حضور شخص متقاضی یا مدیرعامل شرکت یا وکیل مشخص شده در حوزه مالیاتی شرکت،ضرورت دارد.

 6. admin-avatar
  سلمان بزرگی
  19 مرداد 1401

  برای دریافت سریع کد اقتصادی به چه مدارکی نیاز داریم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   21 مرداد 1401

   سلام و درود.
   با توجه به این موضوع که درخواست کد اقتصادی برای شخص حقیقی(شخصی) دارید یا شخص حقوقی(شرکتی) میبایست مدارک هویتی شخص یا اعضا رو داشته باشید بعلاوه مدارک شرکت و روزنامه ها و سند یا اجاره نامه بنام شرکت و در صورتی که بصورت حقیقی بخواهید در خواست کد اقتصادی بدهید ارائه جواز کسب بر روی ملک مورد نظر ضرورت دارد.
   علاوه بر این موضوعات گواهی امضا شخص یا اشخاص دارای حق امضا از طریق دفترخانه و تنظیم وکالت مورد نیاز به وکیل پرونده کاری شما لازم هست.
   در رابطه با تکمیل کلیه مدارک اولیه و دفترچه کد اقتصادی و پیش ثبتنام کد اقتصادی و گام چهار و تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده فیزیکی و دریافت کلاسه پرونده میتونید با مشاوران ثبت فرهنگ در تماس باشید تا به سرعت به درخواست شما رسیدگی شود.

 7. admin-avatar
  رضا عنایت پیشه
  18 مرداد 1401

  سلام،هزینه دریافت سریع کد اقتصادی چقدر است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   19 مرداد 1401

   سلام و درود.
   با توجه به مراحل پیش ثبت نام و تکمیل مدارک و شرایط محل شرکت و حوزه مالیاتی قیمت متفاوتی دارد که در رابطه با این موضوع میتونید از طریق واتساپ یا تماس با مشاوران ثبت فرهنگ از قیمت دقیق و زمان مورد نیاز و شرایط لازم اطلاع داشته باشید.

 8. admin-avatar
  حسام اعلایی
  22 تیر 1401

  سلام، آیا راهی وجود دارد تا پس از دریافت کد اقتصادی شخصی آن را به شرکتی تبدیل کنیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   23 تیر 1401

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 9. admin-avatar
  یزدان مرادی
  04 تیر 1401

  سلام، آیا میتوان پس از دریافت کد اقتصادی شخصی آن را به حقیقی تغییر داد؟ یا باید برای یک کد اقتصادی دیگر اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   05 تیر 1401

   سلام و درود.
   خیر نمیتونید همان کد اقتصادی شخصی رو به کد اقتصادی شرکتی یا حقوقی تبدیل کنید،در اینصورت باید از ابتدا با توجه به مدارک مورد نیاز بصورت کامل و اعلام یک مکان بعنوان مرکز شرکت اقدام به اخذ کداقتصادی حقوقی نمایید و در صورتی که فعالیت شخصی نداشته باشید اقدام به ابطال کداقتصادی شخصی قدیمیتون نمایید.

 10. admin-avatar
  منصوره بیقی
  03 تیر 1401

  سلام و خسته نباشید، هزینه دریافت سریع کد اقتصادی شخصی چقدر است و آیا تمام مبلغ باید یکجا پرداخت شود؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   04 تیر 1401

   سلام و درود.
   راجع به هزینه امور لطفاً تماس بگیرید که با توجه به موضوع مورد درخواست دقیقاً محاسبه و خدمتتون اعلام شود.

 11. admin-avatar
  محمد مسگریان
  02 تیر 1401

  اخذ سریع کد اقتصادی در سریعترین حالت ممکن به چ مقدار زمان نیاز دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   03 تیر 1401

   سلام و درود.
   اگر تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی(حقیقی یا حقوقی)تکمیل باشد با توجه به وکلای خبره در این زمینه تقریباً ۳ الی ۴ روز زمان لازم است برای اخذ سریع کداقتصادی.

 12. admin-avatar
  مصطفی شعبانی
  01 تیر 1401

  سلام و با عرض خسته نباشید، آیا بعد از دریافت سریع کد اقتصادی راهی وجود دارد تا آن را باطل کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   02 تیر 1401

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 13. admin-avatar
  علیرضا موید
  31 خرداد 1401

  سلام، دریافت سریع کد اقتصادی چقد زمان میخواهد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   01 تیر 1401

   سلام و درود.
   اگر که مدارک موردنیاز برای دریافت کداقتصادی بصورت کامل ارائه شود مدت زمان لازم جهت ورود اطلاعات و گام ۴۴ و پیش ثبتنام و تشکیل پرونده مالیاتی،۲ الی ۳ روز کاری میباشد.

 14. admin-avatar
  شادی ابوقاسمی
  27 اردیبهشت 1401

  درود، آیا این امکان وجود دارد که کد اقتصادی ام را باطل کنم و برای دریافت کد اقتصادی جدید اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   27 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   برای این موضوع حتماً باید از طریق حوزه مالیاتیتون درخواست به این کار بدید و مسلماً نیاز به مفاصا حساب و مابقی روند اداری برای انجام این پروسه دارید.

 15. admin-avatar
  متینه زارع پور
  16 اردیبهشت 1401

  سلام، ببخشید آیا برای اخذ کد اقتصادی حتما باید مدرک تحصیلی ارائع دهیم؟ یا لزومی ندارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   16 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   برای دریافت یا اخذ کد اقتصادی چه در بحث شخص حقیقی و‌چه در بحث شخص حقوقی یا همان شرکتها،الزام به ارائه مدرک تحصیلی نیست که برای راهنمایی بیشتر در مورد کلیه روند کاری پیش ثبت نام و تشکیل پرونده فیزیکی در اداره امور مالیاتی و تکمیل مدارک،شما میتونید مقاله یا سرفصلی که در سایت ثبت فرهنگ بابت اخذ کد اقتصادی هست رو مطالعه کنید تا کاملاً با روند کاری آشنا بشید.
   ولی نکته ای که هست اگر شما در نهایت تصمیم دارید که بعد از گرفتن کد اقتصادی و کلاسه پرونده و تایین حوزه مالیاتی اقدام به اخذ کارت بازرگانی کنید،طبق قوانین امروز یکی از مدارکی که برای تکمیل پرونده کارت بازرگانی احتیاج هست،ارائه اصل مدرک تحصیلی حداقل دیپلم میباشد که حتماً از وزارت آموزش و پرورش استعلام برای صحت مدرکتون میشه.

 16. admin-avatar
  علیرضا مقدم
  05 شهریور 1400

  سلام من صاحب یک کسب و کاری هستم و اینکه کسب و کارم درون یک منزل مسکونی هست و خود مالک آن هستم . برای دریافت کد اقتصادی چه کاری باید انجام بدم ؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   حتما باید فضای دفتر اداری باشد و نه به شکل منزل و اینکه باید سند یا اجاره نامه هولوگرام دار داشته باشید

 17. admin-avatar
  محمدرضا احمدی
  05 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر . من برای شرکتم کد اقتصادی نگرفتم همون شروع کار و حدود 5 ماه بعد مدارکش رو تکمیل کردم و ارسال کردم . الان چیکار باید بکنم ؟ آیا باید جریمه بدم ؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   به طور معمول اداره مالیات برای همچین مواردی جریمه ای در نظر می گیره اما مقدار جریمه کم می باشد . هر چه سریعتر نسبت که دریافت کد اقتصادی خودتون اقدام کنید