ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از رایج‌ترین انواع شرکت‌ های تجاری در سراسر دنیاست. در کشور ما نیز از این نوع ثبت شرکت‌ بیشتر دیده می‌شود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود به دلیل شرایط ساده تر برای ثبت و نگهداری طرفداران بیشتری دارند. در این مقاله سعی داریم مفهوم کلی شرکت با مسئولیت محدود، مدارک و مراحل آن را با شما در میان بگذاریم. چنانچه نیاز به مشاوره قبل از شروع دارید می‌توانید با ثبت فرهنگ تماس بگیرید. چراکه براستی ثبت خوب فرهنگ است .

برای ثبت شرکت چه کنیم؟

بسیاری از افراد برای رونق کسب و کار خود و بهره‌مندی از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به این نوع شرکتها روی می آورند. از طرفی بیشتر این شرکت ها برای تولید و ایده پردازی محصولات جهت راحتی مردم بنا می شوند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز همانند دیگر کارهای اداری دارای روند و مراحل قانونی است. با پیشرفت تکنولوژی روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز تسهیل شده است. در گذشته برای ثبت شرکت ها باید به سازمان ثبت شرکت های استان خود مراجعه می کردید اما امروزه می توانید با مراجعه به سامانه ی ثبت شرکت ها نسبت به ثبت شرکت خود اقدام کنید. اما این کار نیز مشمول روند قانونی خود است و ممکن است زمان بر باشد. بهترین و آسان ترین راه تماس با دفاتر ثبت شرکت است تا در کمترین زمان نسبت به ثبت شرکت شما اقدام کنند.

شرکت با مسئولیت محدود به چه شرکت هایی گفته می شود؟

شرکت با مسئولیت محدود به چه شرکت هایی گفته می شود؟ شرکت با مسئولیت محدود ، عبارت است از شرکتی که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.

به بیان ساده تر، شرکت هایی با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل می شوند و هر یک از شرکا فقط به میزان سرمایه ی خود مسئول پرداخت بدهی های احتمالی خواهد بود. در واقع اگر شرکت ورشکست شود، طلبکاران نمی توانند اموال شخصی اعضا را در عوض قرض هایشان بگیرند. باید اشاره کرد که حق رأی افراد و سود آن ها نیز نسبت به سهمی است که در شرکت دارند.

یکی از مهم ترین مزیت های شرکت هایی با مسئولیت محدود، امکان تأسیس حتی با وجود سرمایه ای اندک است و تنها امکان انتشار اوراق بهادار برای آن وجود ندارد. به همین دلیل این شرکت ها در میان افرادی که رابطه ی خویشاوندی و یا دوستانه دارند و حتی اعضای یک خانواده هستند، طرفدار دارد.

در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود، و اگر نه شرکت در مقابل اشخاص ثالث تضامنی محسوب می شود و تابع مقررات آن خواهد بود. بنابراین، اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکا باشد، در غیر این صورت شریکی که نام او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت.

شرکت با مسئولیت محدود به چه شرکت هایی گفته می شود؟

آیا ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص ؟

 1. در شرکت هایی با مسئولیت محدود همه سرمایه به مدیر عامل تسلیم خواهد شد و مدیر عامل اقرار به دریافت آن می نماید اما در شرکتهای سهامی خاص می بایست حداقل از 35% از مبلغ سرمایه شرکت را نزد یکی از بانکها سپرده گذاری کرده و گواهی مربوط را پس از دریافت از بانک به اداره ثبت شرکتها ارائه داد. 65% باقیمانده در تعهد شرکاء خواهد ماند.
 2. در شرکت هایی با مسئولیت محدود لزومی به انتخاب بازرس وجود ندارد و انتخاب بازرس اختیاری است اما در شرکت‌های سهامی خاص انتخاب دو نفر به‌عنوان بازرس اصل و بازرس علی‌البدل اجباری است.
 3. مدت اعتبار اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی ندارد و اعضای شرکت می‌توانند مدت محدود یا نامحدود برای مدیران در نظر بگیرند اما در شرکت‌های سهامی خاص مدیران حداکثر به مدت دو سال انتخاب می‌شوند.
 4. اعضای هیئت‌مدیره در شرکت با مسئولیت محدود ملزم به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار نیستند اما انتخاب روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی دعوت شرکت در سهامی خاص الزامی است.
 5. سرمایه شرکت در شرکت‌های مسئولیت محدود به‌ صورت سهم‌ الشرکه بین شرکا تقسیم می‌شود و میزان مسئولیت شرکا در مقابل تعهدات و قروض شرکت تنها به میزان سهم‌الشرکه آنها خواهد بود اما در شرکت سهامی خاص سرمایه به‌ صورت سهام بین شرکا تقسیم می‌شود و هر یک از شرکا فارغ از میزان سهم خود به میزان کل سرمایه شرکت در قروض و تعهدات شرکت مسئول‌اند.
 6. مدیران شرکت با مسئولیت محدود را می‌توان از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب نمود اما در شرکت سهامی خاص مدیران باید حتماً از میان سهام‌داران شرکت انتخاب شوند و یا بعد از انتخاب تعداد و سهام وثیقه‌ای که در اساسنامه معین شده است را تهیه و به صندوق شرکت تسلیم نمایند.
 7. در شرکت با مسئولیت محدود تقسیم سود به نسبت میزان سهم‌الشرکه شرکا خواهد بود. البته شرکا می‌توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود در نظر بگیرند اما در شرکت سهامی خاص سود الزاماً به نسبت تعداد در سهام شرکا تقسیم می‌گردد و امکان اتخاذ روش دیگری برای این کار امکانپذیر نیست.
 8. درصورتی‌که بخشی از شرکت را آورده‌های غیر نقدی تشکیل دهد. تقویم این آورده‌ها در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکا صورت خواهد گرفت و مسئولیت صحت برآورد به عهده شرکا خواهد بود اما در شرکت‌های سهامی خاص تقویم آورده‌های غیرنقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام خواهد گرفت.
 9. نقل‌ و انتقال سهم‌ الشرکه در شرکت‌های با مسئولیت محدود از طریق تنها تشکیل مجمع قابل انجام می‌باشد ولی در شرکت سهامی خاص برای نقل‌ و انتقال سهام ابتدا واگذار کنندگان سهام و گیرندگان سهام به اداره دارایی مربوط به حوزه مالیاتی مربوط به شرکت مراجعه می‌کنند و پس از اخذ گواهی 4% مالیات نقل‌ و انتقال سهام از طریق تشکیل مجمع به همراه گواهی نقل‌ و انتقال اخذ شده از دارائی کار خود را به انجام می‌رسانند.
 10. برای شرکت های با مسئولیت محدود شما می توانید با دو نفر این شرکت را به ثبت برسانید در صورتی که در شرکت های سهامی خاص وجود حد اقل سه نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی البدل الزامی است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • این نوع از شرکت‌ها باید با حداقل ۲ نفر تشکیل شوند.
 • اگر تعداد شرکا حداقل ۱۲ نفر باشد. تشکیل هیئت نظار الزامی است.
 • هیئت نظار شامل سه نفر از شرکاست که عضو هیئت‌مدیره نیستند.
 • هیئت نظار باید حداقل سالی یک‌ مرتبه، مجمع‌ عمومی را تشکیل دهد.
 • حداقل سرمایه ی مورد نظر که در اساسنامه ذکر می شود 1 میلیون ریال است.
 • برای ثبت نیاز به مدرک تحصیلی ندارد.
 • حداقل سن اعضای هیئت مدیره 18 سال می باشد.
 • این پروسه ممکن است 14 روز طول بکشد.

تبصره؛ برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به کارت پایان خدمت نمی باشد.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

قوانین ثبت شرکت با مسئولیت محدود

طبق ماده ۹۶ قانون تجارت ایران، شرکت با مسئولیت محدود هنگامی تشکیل می‌شود که تمام سرمایۀ نقدی آن تأدیه و سهم‌ الشرکۀ غیر نقدی آن تقویم (قیمت‌گذاری) و تسلیم شده باشد. این موارد صراحتاً باید در شرکت‌ نامه درج شوند. حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود طبق قانون محدودیتی ندارد. با وجود این، عرفاً کمترین میزان سرمایه برای این کار یک میلیون ریال در نظر گرفته می‌شود. مطابق با ماده ۱۰۲، سهم‌الشرکۀ شرکا نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل‌انتقال اعم از با اسم یا بی اسم درآید. سهم‌الشرکه را نمی‌توان به غیر منتقل نمود، مگر با رضایت عده‌ای از شرکا که دست‌کم سه‌چهارم کل سرمایه متعلق به آن‌ها باشد و اکثریت عددی نیز داشته باشند با درج آگهی دعوت در روزنامه کثیرالنتشار. همچنین انتقال سهم‌الشرکه فقط به‌موجب سند رسمی قابل‌قبول خواهد بود.

طبق ماده ۱۰۸، روابط بین شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود تابع اساس‌نامه است. اگر در اساس‌نامه راجع به تقسیم نفع و ضرر مقررات خاصی نباشد، تقسیم سود و زیان به نسبت سرمایۀ شرکا انجام خواهد گرفت. همچنین طبق ماده ۱۱۲، در هیچ موردی اکثریت شرکا نمی‌توانند شریکی را مجبور به زیاد کردن سهم‌الشرکه خود کنند.

مطابق با ماده ۱۱۵ قانون تجارت ایران، اشخاصی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود کلاهبردار محسوب می‌شوند:

الف) مؤسسان و مدیرانی که بر خلاف واقع پرداخت تمام سهم‌الشرکۀ نقدی و تقویم و تسلیم سهم‌الشرکۀ غیرنقدی را در اوراق و اسنادی که باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدهند اظهار کرده باشند.

ب) کسانی که به وسیلۀ متقلبانه سهم‌الشرکۀ غیرنقدی را بیش از قیمت واقعی آن تقویم (قیمت‌گذاری) کرده باشند.

ج) مدیرانی که با نبودن صورت دارایی یا به استناد صورت دارایی مزوّر منافع موهومی را  بین شرکا تقسیم کنند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

فتوکپی برابر اصل شناسنامه شرکا و مدیران

تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران (لازم به ذکر است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بها دار بودن صرفاً می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند)

 • شرکت نامه 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
 • اساسنامه 2 جلد و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 • اخذ و ارائه ی مجوز در صورت نیاز
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
 • معرفی نامه نمایندگان،در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین ثبت تغییرات آن
 • گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا
 • ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها
مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

نکته؛ لازم به ذکر است روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران به نسبت ثبت شرکت های مسئولیت محدود در شهرستانها متفاوت است با این اوصاف که برای ثبت یک شرکت مسئولیت محدود در تهران، می بایست پس از پیشنویس آگهی از طریق پنجره واحد کسب و کار مستقر در اتاق بازرگانی روند ثبت شرکت را پیگیری کنیم و پس از واریزی های حق سالانه و روزنامه ها و حق الثبت مربوط به ثبت شرکت مسئولیت محدود، اقدام به پیش ثبت نام کد اقتصادی و پیش ثبت نام کد کارگاهی کرده باشید.

نتیجه گیری مطلب ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ویژگی های آن آشنا کنیم . ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیز علی رغم ساده بودن نیازمند صرف هزینه و زمان است. شما می توانید جهت اقدام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود با موسسه ثبت فرهنگ تماس گرفته و در کوتاهترین زمان بدون درگیری با هرگونه مشکل نسبت به ثبت انواع شرکت و لوگو مد نظر و ثبت ایده و یا طرح صنعتی خود اقدام کنید.

4.8/5 - (25 امتیاز)
1270

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  علی پور صمدی
  03 خرداد 1401

  سلام، ایا با ثبت شرکت با مسئولیت محدود میتوان از بانکها وام دریافت کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   03 خرداد 1401

   سلام و درود.
   شما با ثبت شرکت میتونید از بانکها و موسسات مالی و‌اعتباری درخواست وام و اعتبارات با توجه به قوانین بانکی نمایید.
   برای اخذ وام از بانکها و موسسات مالی و اعتباری،شرکتهای سهامی خاص به نسبت شرکتهای بامسئولیت محدود دارای اعتبار بالاتری هستند و ارجعیت دارند ولی این موضوع به این معنی نیست که شما با شرکت مسئولیت محدود قادر به دریافت وام و اعتبارات نباشید.(در نهایت برای این موضوع،طبق بخشنامه تبدیل نوع شرکتها شما میتونید نوع شرکت مسئولیت محدود رو به سهامی خاص تبدیل کنید)
   این موضوع رو باید بدونید که اصلی ترین پارامتر برای دریافت وام و اعتبارات از بانکها،سرمایه ثبتی شرکت شماست که میبایست سقف سرمایه مورد نظر برای مبلغ وام را در سرمایه شرکت دارا باشید.

 2. admin-avatar
  مبینا صالحی
  01 خرداد 1401

  سلام، برای ثبت شرکت مسئولیت محدود با یکی از همکارانتان صحبت کردم و ایشان به من گفتند حداقل سرمایه مورد نیاز 100هزارتومان است، منتها برای اینکه به لیست سیاه اداره ثبت شرکت ها نروید باید مبلغ بالاتری به عنوان سرمایه اولیه معرفی کنید. آیا این داستان صحت دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   01 خرداد 1401

   سلام و درود.
   برای ثبت شرکت مسئولیت محدود،حداقل سرمایه ثبتی که میتونید اعلام کنید برابر صد هزار تومان یا یک میلیون ریال هست که هر کس به میزان سهم الشریکه خودش در شرکت سهیم هست ولی چیزی که مطرح هست این موضوعه که سرمایه ثبتی صد هزار تومان مربوط به قانون سال ۱۳۵۷ بوده که برای اون زمان،مبلغ چشمگیر و مورد قبولی بوده ولی متأسفانه تا به امروز این قانون تغییر نکرده و همچنان با همون سرمایه شما میتونید شرکت رو ثبت کنید که دور از واقعیته.
   در خصوص صحبت همکارم که گفتند لیست سیاه مالیات، هیچوقت به اینصورت نیست چرا که خیلی شرکت هست که با این سرمایه ثبت و مشغول به فعالیت هستن ولی باید در نظر داشته باشید که سرمایه شرکت،میبایست به واقعیت نزدیک باشد تا از سمت اداره مالیات مورد قبول و منطقی باشد.
   جدای از این موضوع باید اطلاع داشته باشید که سرمایه ثبتی شرکت،بصورت مستقیم به اعتبار شرکت شما مربوط است و شرکت صدهزار تومنی در کل شرکت دارای اعتباری نیست.

 3. admin-avatar
  امیر حسام حسامی
  29 اردیبهشت 1401

  با سلام، اگر من یک شرکت مسئولیت محدود در رابطه با خدمات سئو و طراحی سایت ثبت کنم، آیا همچنان اخذ جواز کسب اجباریست؟ یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود کفایت می کند؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   30 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   برخی موضوعات یا نوع فعالیتها هست که قبل از اقدام به ثبت شرکت میبایست حتماً شخص متقاضی برای درج اون موضوع در اساسنامه شرکت از ارگان یا نهاد و سازمان مربوطه اقدام به اخذ مجوز کنه به عنوان مثال برای ثبت شرکت با موضوع فعالیت بیمه یا ثبت شرکت با موضوع فعالیت بورس و اوراق بهادار و ثبت شرکت با موضوع فعالیت حمل و نقل برون شهری و …
   اما عموم موضوعات مثل موضوع فعالیت شما نیاز به اخذ مجوز از سازمانی نداره و میتونید اونرو در اساسنامه شرکتتون به عنوان موضوع فعالیت شرکت مشخص کنید.
   در پاسخ به سوال شما باید بگم که در صورت ثبت شرکت با موضوع فعالیت سئو و طراحی سایت،برای دریافت پروژه کاری یا عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی یا هر سازمانی،دیگر نیازی به اخذ مجوز کسب یا هر مجوز دیگری ندارید.

 4. admin-avatar
  عسل علی مردانی
  28 اردیبهشت 1401

  سلام سوالی داشتم از خدمتتون، آیا با شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت مسئولیت محدود امکان خرید و فروش محصول وجود دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   28 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   شما تا زمانیکه شرکت به ثبت رسیده ای نداشته باشید(شماره ثبت و شناسه ملی شرکت صادر نشده باشد)نمیتونید خرید و فروش رسمی بنام شرکت انجام بدید.
   لازم به ذکر هست که برای این موضوع حتماً میبایست بعد از مرحله ثبت شرکت،شما اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی داده و کلاسه پرونده شرکت رو دریافت کرده باشید و بعد از این پروسه میبایست با داشتن یک شماره حساب بانکی بنام شرکت و انتخاب نوع خدمات یا محصول،اقدام به اخذ گواهی ارزش افزوده کنید.
   با طی کردن این روند شما میتونید بصورت رسمی خرید و فروش برای شرکتتون داشته باشید و طبق کاری که کردید گزارش فصلی رد کنید.

 5. admin-avatar
  فاطمه سینایی
  26 اردیبهشت 1401

  باسلام
  مطلب بسیار عالی و مفید بود .

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   27 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   ممنون از نظرتون.

 6. admin-avatar
  سهیل مرتضوی
  26 اردیبهشت 1401

  سلام، من با یکی از دوستانم قصد صادرات زعفران به کشورهای اروپایی را داریم. برای انجام این کار حتما باید شرکت ثبت کرده باشیم تا برای کارت بازرگانی درخواست بدیم یا به صورت شخصی هم می توان کارت بازرگانی اخذ کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   26 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   دریافت کارت بازرگانی به دو صورت کارت بازرگانی شخصی و کارت بازرگانی شرکتی انجام میشود و اجباری به ثبت شرکت بابت کارت بازرگانی نیست.
   این رو مدنظر داشته باشید که اگر شما یک شرکت ثبت شده داشته باشید و کارت بازرگانی رو هم برای همون شرکت دریافت کنید،مسلماً محاسبه مالیات شما فقط بصورت حقوقی است و در صورتی که علاوه بر شرکت ثبت شدتون بخواهید کارت بازرگانی شخصی بگیرید میبایست برای هر دو شخصیت حقیقی و حقوقی تشکیل پرونده بدهید و از دو جا مالیات پرداخت کنید.

 7. admin-avatar
  مهرداد قطبی
  23 اردیبهشت 1401

  سلام، یکی از دوستان اکراینی من تمایل به ثبت شرکت مسئولیت محدود در ایران را دارد، آیای وجود شریک ایرانی برای ثبت نیاز است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   24 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   همانطور که در قوانین به روز ثبت شرکت در کشور ما وجود دارد،ثبت شرکت برای اشخاص غیر ایرانی تا به امروز هیچگونه ممانعتی ندارد و با کپی پاسپورت و مدارک شخص که حتماً میبایست ترجمه رسمی شده باشد و اخذ کد فراگیر برای اشخاص غیر ایرانی این کار ممکن است.
   لازم به ذکر هست که هیچ ممنوعیتی وجود‌ نداره که تمامی اعضاء شرکت،افراد غیر ایرانی باشند و لزومی به بودن یک شخص ایرانی در شرکت در حال ثبت نیست.
   این مطلب برای انواع شرکت ها صدق میکند و استثنائی ندارد.

 8. admin-avatar
  فاطمه رستمی
  21 اردیبهشت 1401

  سلام، می خوام بدونم ثبت شرکت با مسئولیت محدود به چه مقدار زمان و هزینه نیاز دارد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   21 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   قبل از هرچیز باید بدانیم که روند ثبت شرکت مسئولیت محدود به چه صورت است.
   در این مرحله میبایست اطلاعات افراد و آدرس شرکت و میزان سرمایه شرکت و نام های مورد درخواست و … که برای مرحله اولیه ثبت شرکت احتیاج به ورود اطلاعات در سامانه دارد را به درستی در سامانه ثبت شرکتها ثبت نمایید و بعد از این مرحله در صورتی که تمامی ضوابط و قوانین رو به درستی رعایت کرده باشید بعد از تقریباً دو روز کاری نام شرکت شما در صورتی که تشابهی از طرف اداره وارد نشده باشد،تایید میشود.
   بعد از تایید نام،اوراق شرکت شما که شامل اساسنامه و تقاضانامه و … میباشد بر روی سایت گذاشته میشود که میبایست تمامی اوراق رو پرینت گرفته و تمامی اعضا امضا کنند و بعد از ورود اطلاعات نهایی و دریافت رسید پذیرش از سامانه اداره ثبت شرکتها تمامی مدارک مورد نیاز و اوراق را از طریق پست به اداره ثبت شرکتها میرسانیم که خود این مرحله در صورتی که با روند کار به خوبی آشنا باشید و تمامی اعضا اوراق رو به سرعت امضا نمایید حدوداً یک روز کاری زمان میبرد.مرحله بعد وقتیست که اوراق صادر شده به اداره ثبت شرکتها پست شده و تقریباً ۵ روز تا ۷ روز کاری زمان میبرد که کارشناس اداره در نهایت پیش نویس شرکت شما رو صادر کند و در این مرحله،فرد یا وکیل معرفی شده در ورود اطلاعات به عنوان گیرنده مدارک به اداره ثبت شرکتها رجوع میکند و اصل اوراق و آگهی ثبتی رو دریافت میکند.در نظر داشته باشید اگر که محل ثبت شرکت مسئولیت محدود شما در تهران باشد طبق قوانین جدید،قبل از صدور آگهی،فرد یا وکیل مشخص شده باید حضور در اتاق بازرگانی تهران داشته و از طریق پنجره واحد کسب و کار،روند تحویل مدارک رو پیگیر باشد و واریزی های حق سالانه و روزنامه ها و پیش ثبتنام های مالیات و کدکارگاهی رو پیگیری و پرداخت نماید که خود این روند تقریباً یک روز کاری زمان میبرد.بعد از این مرحله شما میتونید برای پلمپ دفاتر اقدام نمایید.
   در کل در حالتی که تمامی روند با سرعت انجام شود و هیچ خللی در روند کار وارد نشود شما میبایست تا ۱۰ روز کاری در نهایت برای اینکار در نظر داشته باشید.
   بحث هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به پارامترهایی نظیر میزان سرمایه،هزینه وکیل،تهران یا شهرستان بودن،موضوع فعالیت بابت پرداختی روزنامه ها،حق الثبت و دستمزد کلی بستگی دارد که بسیار متغیر است و باید طبق درخواست شما،دقیقاً محاسبه و اعلام گردد.

 9. admin-avatar
  رضا اصغری
  18 اردیبهشت 1401

  سلام، از کجا میتونیم بفهمیم یک شرکت ثبت شده است یا نه؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   پس از بحث ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکتها و دریافت اوراق از سامانه اداره ثبت شرکتها و امضا اوراق توسط تمامی اعضاء شما میتونید تمامی مدارک موردنیاز رو به آدرس اداره ثبت شرکتهای استان خودتان پست کنید و بعد از بررسی کارشناسان اداره،شرکت شما به ثبت میرسه.
   نکته اینجاست که همزمان با ثبت شرکت و دریافت یک نسخه از مدارک ارسالی به اداره ثبت،یک برگه بنام آگهی ثبتی شرکت توسط شخص شما یا وکیل شما از اداره ثبت تحویل گرفته میشه که تمامی اطلاعات شرکت شما به همراه شماره ثبت و شناسه ملی و تاریخ ثبت در آن ذکر شده که با داشتن این آگهی شما میتونید از ثبت شرکت خود مطمئن شوید.موضوعی که هست بعد از این مراحل شما موظف هستید که اقدام به پرداخت روزنامه رسمی شرکتتون کنید که علاوه بر آگهی ثبتی شرکتتون مدرک روزنامه رسمی رو هم که شامل ۳نسخه هست دریافت کنید و هر زمان که بخواهید استعلام شرکت خودتون رو دریافت بکنید میتونید از طریق سایت روزنامه رسمی و بخش آگهی های قانونی با وارد کردن اسم شرکت یا هر گزینه دیگه،مطلع از به روز بودن شرکت یا هر نوع تغییرات دیگه شوید.علاوه بر این میتونید از مرجع دیگه ای بنام رسمیو هم اینکار رو رسیدگی کنید.

 10. admin-avatar
  رضا مستوفی
  16 اردیبهشت 1401

  سلام، ما یک شرکت مسئولیت محدود داریم، که یکی از سهامدارن بالای 40درصد سهم دارند، حال برای افزایش سرمایه، ایشان مخالفت می کنند، چه کار می توانیم انجام دهیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   16 اردیبهشت 1401

   سلام و درود.
   به طور کلی در تمامی شرکتها از هر نوع که باشند بعد از ثبت شرکت میشه تغییراتی رو اعمال کرد،که این تغییرات میتونه هر دستور جلسه ای داشته باشه و هر دستور جلسه ای میبایست در مجمع قانونیه خودش شکل بگیره.
   این موضوع باید مد نظر باشه که بعد از تشکیل مجمع و تصمیم گیری بابت هر نوع تغییری میبایست صورتجلسه با همون دستور جلسه تنظیم بشه و به امضاء کلیه اعضاء شرکت برسه یعنی تمامی اعضا با این تغییرات موافقت میکنند و در نهایت ورود اطلاعات سامانه ای و مابقی مراحل برای ثبت تغییرات.
   حالا یموقع هست که یکی از شرکا یا تعدادی از اونها با اون نوع تغییرات مخالف هستند و یا اصلاً حضور فیزیکی ندارند که در اینصورت میبایست در ابتدا در روزنامه کثیرالانتشاری که در اساسنامه شما ذکر شده آگهی دعوت از تمامی اعضاء رو داد و اونها رو دعوت به حضور در جلسه مجمع کرد ولی خود آگهی دعوت شرای…

 11. admin-avatar
  محمد سلطانی
  10 اردیبهشت 1401

  با عرض سلام، آیا می توانم برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در زمینه آی تی و رایانه از ملک مسکونی برای محل دائمی شرکت استفاده کنم؟

  • admin-avatar
   ثبت فرهنگ
   10 اردیبهشت 1401

   سلام و درود, بله مشکلی وجود نخواهد داشت