تمدید برند

تمدید برند

تمدید برند (بروزرسانی بهمن 1402) : در دنیای امروز کسانی موفق میشوند که از همان ابتدا متمایز از دیگران شروع به کار کنند. در بین تولید کننده‎ و عرضه کننده های بی نهایت تنها چیزی که کسب و کار شما را در یادها نگه میدارد، نام برند شما است!

ثبت برند و علامت تجاری یکی از مسائلی است که بسیاری از کسب و کارها با آن سر و کار دارند. برند یا علامت تجاری به قدری مهم است که امروزه از ویژگی‎های یک کسب و کار موفق داشتن یک برند یا علامت تجاری است.

فرض کنید که شما تولید کننده یک محصول بسیار باکیفیت هستید که توانسته‌اید رضایت تمامی مشتریان خود را جلب کنید، اما آیا میدانید که چگونه قرار است مشتریان‎تان شما را به یاد بیاورند؟

در این مرحله است که به اهمیت بسیار زیاد داشتن برند یا علامت تجاری پی میبریم. درست است که شما توانسته‌اید با ارائه یک محصول باکیفیت رضایت مشتریان خود را جلب کنید اما این پایان کار شما نیست!

به بیان دیگر مشتریان شما قرار نیست که تا مدت‌ها کیفیت بالای محصول شما را به یاد داشته باشند، بلکه چیزی که تا ابد در یاد و خاطر مشتریان شما میماند برند و علامت تجاری شما است.

اگر قصد تمدید برند خود را دارید با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن و به راحتی هرچه تمام‎تر برند یا علامت تجاری خود را تمدید کنید.

برند یا علامت تجاری تنها چیزی است که در یاد و خاطره‌ها میماند، برای مثال آخرین باری که برای خرید به فروشگاه مواد غذایی رفتید را به یاد بیاورید، شما نمیتوانید با جزییات کیفیت محصولی را که قصد خرید آن را دارید تعریف کنید، بلکه تنها به دلیل تجربه خوشایند قبلی خود و به یاد داشتن نام برند محصول مجددا اقدام به خرید آن محصول میکنید.

بنابراین تمدید علامت تجاری شاید اولین گام برای رسیدن به موفقیت نباشد، اما قطعا داشتن برند و یا علامت تجاری شما را به موفقیت دائمی در کسب و کارتان میرساند.

هر برند مدت اعتبار خاصی دارد که این زمان به مدت 10 سال است و شما باید بعد از انقضای این زمان تا 6 ماه برند یا علامت تجاری خود را تمدید کنید.

بنابراین قبل از آنکه دیر شود با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا عملیات تمدید برند شما به سرعت توسط متخصصین موسسه انجام شود.

تصور آن هم وحشتناک است که شما به مدت ده سال برای یک برند یا علامت تجاری زحمت بکشید و پس از انقضای مهلت زمان تمدید، آن را از دست بدهید!

یک غفلت و یا یک فراموشی ساده میتواند برای شما چنان بهای سنگینی داشته باشد که حتی دیگر نتوانید به فعالیت تجاری خود ادامه دهید!

برند و یا علامت تجاری شما که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌اید دارای ارزش مادی و معنوی بسیار زیادی میباشد، که در صورت تنها یک غفلت ممکن است دیگر نتوانید از امتیازات برند خود استفاده کنید.

درصورتی که مهلت قانونی تمدید علامت تجاری منقضی شود، هر شخص حقیقی و یا حقوقی میتواند از امتیازات برند شما استفاده کند و شما دیگر حقی نسبت به آن ندارید!
در نتیجه لطفا تمدید برند خود را جدی بگیرید و قبل از آنکه دیر شود با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید و برند خود را تمدید کنید.

خانم دهقان مشاور تمدید برند

مدت زمان تمدید برند

طبق قانون مدت زمان اعتبار هر برند 10 سال میباشد و شما پس از انقضای این مدت زمان، 6 ماه فرصت دارید تا برند خود را تمدید کنید، درغیر این صورت دیگر حقی نسبت به برند خود نخواهید داشت!

اولین قانون برای تمدید علامت تجاری، یک ثبت خوب فرهنگ است به دلیل اینکه شما برای تمدید برند خود باید با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا به سرعت برند شما تمدید شود.

مدت زمان تمدید برند

تمدید برند قبل از موعد ده ساله

شما برای تمدید برند خود در سال‎های مختلف هیچ محدودیتی ندارید و میتوانید به تعداد هر دفعاتی که بخواهید به مدت زمان هر دو سال برند خود را تمدید کنید.

بنابراین عقل حکم میکند برای اینکه خیالتان از بابت تمدید علامت تجاری‎ خود راحت باشد، در اولین فرصت برند تجاری‎تان را از طریق موسسه ثبت شرکت فرهنگ تمدید کنید.

تمدید برند قبل از موعد ده ساله

عواقب تمدید نکردن برند

همانطور که در بالا اشاره شد، شما برای تمدید برند خود 6 ماه فرصت دارید، درصورتی که بعد از انقضای این مدت برند خود را تمدید نکرده باشید دیگر حقی نسبت به آن ندارید!

به بیان دیگر بعد از انقضای مدت زمان 6 ماهه شما دیگر مالک آن برند نیستید و برند شما میتواند با تمام مزایایی که دارد به شخص دیگری که تقاضای ثبت آن را داشته باشد تعلق بگیرد!

عواقب تمدید نکردن برند

آیا می‌توانم از برند خود استفاده نکنم؟

بله شما میتوانید از برند خود استفاده نکنید اما باید توجه کنید که درصورتی از برند شما به مدت 3 سال استفاده‌ای نشود، شما دیگر مالک آن برند نیستید!

توجه داشته باشید که مدت اعتبار 10 ساله برای تمدید برند تنها به برندهایی اختصاص دارد که فعال هستند و از آن‎ها استفاده میشود، اما درصورتی که از برند خود استفاده نکنید مدت زمان اعتبار آن به 3 سال کاهش میابد.

بنابراین اگر انقضای مدت زمان تمدید علامت تجاری‎تان نزدیک است، همین حالا با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا برند شما به سرعت ثبت شود.

آیا می‌توانم از برند خود استفاده نکنم؟

مزایا تمدید برند

علاوه بر اینکه اگر برند خود را تمدید کنید، میتوانید به فعالیت تجاری خود با علامت تجاری اختصاصی‎تان ادامه دهید، تمدید برند مزایای دیگری هم برای شما دارد.

 • در زمان تمدید میتوانید طبقات برند خود را تغییر دهید!
 • در زمان ثبت برند طبقات فعالیت خود را ثبت کرده‌اید، اما ممکن است بعد از 10 سال به این نتیجه برسید که بعضی از این طبقات برای شما منفعت مالی ندارند بنابراین میتوانید در زمان تمدید برند خود آن‌ها را کاهش دهید!
 • بعد از تغییر طبقات برند باید به مانند زمان ثبت آن یک پرداخت و دریافت آگهی روزنامه رسمی منتشر کنید تا شک و شبه‎ای برای کسی به وجود نیاید.
 • درصورت تغییر تعداد طبقات گواهی‎نامه تمدید ثبت نیز باید تغییر کند.
 • تغییر طبقات برند شما باید براساس جدیدترین طبقه بندی انجام شود.

احتمالا اکنون متوجه شدید که تمدید علامت تجاری نیز تا چه حد نیاز به تجربه و دانش حقوقی دارد، زیرا در این مسیر پیچیدگی‎هایی وجود دارد که شما توان گذشتن از آن‎ها را ندارید.

بنابراین اگر میخواهید که برند خود را به سرعت و به راحتی هر چه تمام‎تر تمدید کنید از طریق یک موسسه حرفه‎ای این کار را انجام دهید تا مشکلات حقوقی برای شما و کسب و کارتان رخ ندهد.

مزایا تمدید برند

مدارک تمدید برند

مدارک لازم برای تمدید برند یا علامت تجاری برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت است به همین دلیل در دو بخش مدارک مورد نیاز هر یک را بررسی میکنیم.

مدارک تمدید برند

مدارک تمدید برند شخص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که برند به نام او ثبت شده است.
 • ارسال یک نمونه از علامت تجاری
 • تکمیل فرم درخواستی
 • درصورتی که این مراحل توسط وکیل‎تان انجام میشود، ارائه وکالتنامه ضروری است.

مدارک تمدید برند شخص حقیقی

مدارک تمدید برند شخص حقوقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی اشخاصی که در شرکت حق امضا دارند.
 • کپی از روزنامه تاسیس
 • درصورتی که شرکت مربوطه تغییراتی داشته است، یک کپی از روزنامه آخرین تغییرات
 • تکمیل فرم درخواستی
 • ارسال نمونه علامت تجاری
 • درصورتی که این مراحل توسط وکیل شرکت انجام میشود، ارائه وکالتنامه ضروری است.

مدارک تمدید برند شخص حقوقی

مراحل تمدید برند

پس از تهیه مدارک مورد نیاز برای تمدید علامت تجاری و تقدیم آن‎ها به اداره مالکیت صنعتی اکنون شما باید مراحل تمدید برند خود را یک به یک پشت سر بگذارید.

گذراندن این مراحل نیازمند تجربه و دانش بسیار بالایی است به همین دلیل اگر میخواهید برند خود را تمدید کنید این کار را از طریق متخصصین کاربلد انجام دهید.

 • تکمیل اظهارنامه برای تمدید علامت تجاری
 • ارسال مدارک فوق به اداره مالکیت صنعتی
 • بررسی مدارک و اظهارنامه و ضمیمه کردن آن‎ها به پرونده
 • پرداخت هزینه حق‎الثبت و ارائه فیش واریزی
 • آماده کردن پیش نویس آگهی
 • صدور گواهی تمدید علامت تجاری

گذراندن هرکدام از مراحل بالا پیچیدگی‎های زیادی دارد به طوری که شما در صورت عدم آگاهی کافی نمیتوانید برند خود را به سرعت ثبت کنید و همچنین ممکن است مشکلات زیادی در این مسیر برای شما به وجود بیاید.

به همین دلیل موسسه ثبت شرکت فرهنگ برای سهولت تمدید برند شما با به کارگیری متخصصین کاربلد به شما کمک میکند تا برند تجاری خود را به راحتی تمدید کنید.

مراحل تمدید برند

هزینه تمدید برند

به هیچ عنوان نمیتوان در این مورد به یک مبلغ ثابت اکتفا کرد، زیرا هزینه تمدید علامت تجاری شما براساس پارامترهای مختلفی تعیین میشود.

هزینه تمدید برند

پارامترهای هزینه تمدید برند

 • نوع برند
 • تعداد طبقات برند
 • آگهی روزنامه رسمی
 • و چندین مورد دیگر

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه تمدید برند خود با موسسه ثبت شرکت فرهنگ تماس بگیرید تا مشاورین موسسه با توجه به پارامترهای مختلف هزینه تمدید علامت تجاری‎تان را به شما بگویند.

پارامترهای هزینه تمدید برند

جمع بندی

مهم‎ترین ویژگی یک کسب و کار موفق در دنیای امروز داشتن یک برند و علامت تجاری اختصاصی است زیرا کسب و کار شما تنها اینگونه در یادها و خاطرات باقی میماند، بنابراین اگر میخواهید که نسل های بعد هم نام برند شما به یادگار بماند، هرچه سریعتر برند تجاری خود را تمدید کنید.

خانم دهقان مشاور تمدید برند

5/5 - (4 امتیاز)
926

ارسال نظر

 1. admin-avatar
  کیهان رضوی
  18 بهمن 1402

  سلام، هزینه تمدید برند در سال 1402 چقدر است؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   29 بهمن 1402

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   29 بهمن 1402

   سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 2. admin-avatar
  امید طرفه نگار
  05 شهریور 1402

  سلام، من تازه برندم را ثبت کرده ام، بعد از چه مدت باید برای تمدید برند اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   06 شهریور 1402

   سلام و درود.

   مدت اعتبار برند طبق قوانین جاری اداره مالکیت معنوی ده سال هست و شما میتوانید ظرف مدت 6 ماه قبل از اتمام دوره ده ساله برند تا 6 ماه پس از مدت انقضای برند اقدام به تمدید برند نمایید.

 3. admin-avatar
  علی نوایی
  27 تیر 1402

  بعد چند سال باید برای تمدید برند اقدام کرد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   31 تیر 1402

   سلام و درود.

   مدت زمان اعتبار برند 10 سال هست و باید شش ماه قبل از تاریخ اتمام برند،اقدام به تمدید برند نمایید.

 4. admin-avatar
  محمد قندی
  13 تیر 1402

  سلام، من شرکتم را توسط مجموعه شما تاسیس کردم و بعد از مدتی نام آن را عوض کردم
  اکنون که میخواهم برای تمدید برند اقدام کنم، آیا مشکلی پیش خواهد آمد؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   18 تیر 1402

   سلام و درود.

   خیر با استناد به روزنامه تغییر نام شرکت که جزو سوابق شرکت شما هست امکان تمدید برند بدون هیچگومه مشکلی برای شما فراهم است.

 5. admin-avatar
  رضا عنایت
  23 خرداد 1402

  بعد از تمام شدن مدت اعتبار 10 ساله برند چند روز زمان فرجه وجود دارد

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   30 خرداد 1402

   سلام و درود.

   باید طی دوره 6 ماه پیش از اتمام مدت زمان برند و 6 ماه پس از تاریخ اتمام برند اقدام به تمدید برند نمایید در غیر اینصورت برند شما در صورتی که از سمت کسی درخواست شود میتواند بنام آن شخص به ثبت برسد.

 6. admin-avatar
  روزبه بمانی
  10 دی 1401

  ببخشید یک سوال ممنون میشوم جواب دهید
  آیا اگر از برندم هیچ استفاده ای نکرده باشم برای تمدید برند به مشکل میخورم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   12 دی 1401

   سلام و درود.

   خیر در مورد موضوع تمدید برند ثبت شده هیچگونه لزومی به فعالیت برند در زمان اعتبار برند وجود ندارد و میبایست نهایتا ظرف مدت ۶ ماه پس از اتمام مدت زمان برند اقدام به تمدید برند خود نمایید که در غیر اینصورت هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری میتواند بصورت کاملا قانونی اقدام به ثبت برند شما نماید.

 7. admin-avatar
  امیر اشراقی
  04 دی 1401

  برای تمدید برندم باید از کجا اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   07 دی 1401

   سلام و درود.

   تمامی موارد ثبتی در مورد برند که شامل ثبت برند،ثبت لوگو،تمدید برند،انتقال برند و ... میباشد از سمت اداره مالکیت معنوی قابل اجرا میباشد و بابت هر کدام از این موارد باید از بخش مخصوص به خود اقدامات ثبتی لازم را انجام دهید.در خصوص تمدید برند میتونید با کارشناسان ثبت فرهنگ در تماس باشید که در کوتاهترین مدت اقدامات لازم را انجام دهید.

 8. admin-avatar
  علی اشراقی
  22 آبان 1401

  آیا زودتر از موعد هم میتوانیم برای تمدید برند اقدام کنیم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   23 آبان 1401

   سلام و درود.
   بازه زمانی در نظر گرفته شده برای تمدید برند،۶ ماه قبل از تاریخ اتمام برند و ۶ ماه پس از این تاریخ میباشد و در صورتی که پس از این مدت اقدام نمایید باید از ابتدا،نام شما درخواست و کارشناسی شود.

 9. admin-avatar
  یعقوب میرصالحی
  30 مهر 1401

  سلام، آیا منی که از برندم هیچ گونه استفاده ای نداشته ام هم میتوانم جهت تمدید برند اقدام کنم؟

  • admin-avatar
   آرمین سیلاطانی
   01 آبان 1401

   سلام و درود.
   تمدید مدت اعتبار برند ارتباطی به فعالیت با برند ثبت شده ندارد و قبل از اتمام دوره برند، مالک برند که میتواند شخص حقیقی یا شخص حقوقی باشد باید برای تمدید مدت اعتبار برند اقدام کند.