تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص

تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص در سریع‌ترین زمان و با نازل‌ترین قیمت! وکلای ثبت شرکت فرهنگ در تمام مراحل تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص کنار شما هستند.

تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص: آیا به دنبال ارتقای سطح و اعتبار شرکت خود هستید؟ تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص می‌تواند گامی مهم در این راستا باشد. موسسه ثبت فرهنگ با ارائه خدمات جامع و تخصصی در زمینه تبدیل شرکت، این فرآیند را برای شما ساده و بی دردسر کرده است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

شرایط تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

برای تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص نیاز به یک سری شرایط و الزامات قانونی و حقوقی است که در ادامه با هم این شرایط را بررسی می‌کنیم.

 • برای تبدیل این شرکت باید حداقل دو سال از تاریخ تاسیس شرکت و یا تاریخ تبدیل قبلی گذشته باشد.
 • شرکت اولیه نباید هیچ نوع بدهی یا ممنوعیت‌های مالیاتی داشته باشد.
 • شرکت اولیه هیچ دستور یا حکم قضایی مبنی بر ممنوعیت تبدیل شرکت نداشته باشد.
 • تمامی شرایط ثبت شرکت ثانویه از جمله سرمایه اولیه شرکت، تعداد اعضا و … را دارا باشد.
 • همه سرمایه شرکت تایید شده و پرداخت شده باشد.
شرایط تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

مطلب پیشنهادی: مدارک تبدیل نوع شرکت

مراحل تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

همانطور که می‌دانید تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص یک پروسه قانونی و ثبتی است که برای انجام آن باید چند مرحله سپری شود که در ادامه این مراحل را با هم بررسی می‌کنیم.

 1. در ابتدا در شرکت با مسئولیت محدود که قصد دارد تبدیل شود باید مجمع عمومی فوق العاده برای شرکا تشکیل دهد و در انتهای این مجمع صورتجلسه‌ای در مورد موضوع تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص و با توافق شرکا امضا و تنظیم شود.
 2. سپس باید مدارکی که برای تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص مورد نیاز است آماده شود و بعد درخواستی در این زمینه به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.
 3. از آنجایی که تعداد اعضا برای تشکیل شرکت سهامی حداقل ۳ نفر است در صورتی که این اعضا در شرکت با مسئولیت محدود دو نفر باشد باید یک نفر دیگر به اعضای شرکت اضافه شود یعنی شرکت سهامی خاص ثانویه باید شامل حداقل 3 نفر اعضا هیئت مدیره باشد.
 4. سرمایه شرکت نیز باید توسط یک کارشناس بررسی و تایید شود.
 5. همانطور که می‌دانید در شرکت‌های سهامی خاص، سرمایه شرکت به تعداد سهام تقسیم می‌شود به همین دلیل در این قسمت باید اساسنامه برای شرکت تنظیم شود که تعداد سهام و میزان سهام هر سهامدار به صورت دقیق مشخص شود.
 6. برای انتشار آگهی روزنامه رسمی باید یک روزنامه کثیرالانتشار مشخص شود.
 7. همانطور که می‌دانید در شرکت‌های سهامی خاص بازرس اصلی و بازرس علی البدل به صورت اجباری است پس در صورتی که این بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود وجود ندارند باید در ابتدا بازرسین را مشخص کرد. سمت‌های افراد و اعضا در شرکت سهامی خاص باید به صورت دقیق مشخص شوند. اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل از جمله این اعضا هستند که باید در جلسه مجمع عمومی اولیه این سمت‌ها و تاریخ تصدی هر کدام به صورت دقیق مشخص شود.
 8. بعد از انجام این تغییرات باید شرایط و ساختار جدید شرکت به اطلاع اداره ثبت شرکت‌ها برسد تا تغییرات کورد نظر برای شرکت انجام شود.
 9. همچنین باید آگهی ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی به چاپ برسد.
 10. بعد از اینکه شرکت مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص تبدیل شد باید نام شرکت نیز به نام جدید تغییر پیدا کند و تمامی مستندات، سربرگ‌ها و اطلاعات مربوط به شرکت با مسئولیت محدود به نام شرکت جدید که سهامی خاص است تبدیل شود.
مراحل تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

مدارک تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص

برای تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص شبیه به دیگر اقدامات ثبتی و قانونی نیاز به ارائه مدارک و اسناد مشخصی است. این مدارک به شرح زیر است:

 • ارائه دو نسخه از اظهارنامه شرکت جدید
 • ارائه دو نسخه از اساسنامه شرکت جدید
 • ارائه اوراق شناسایی و هویتی شرکا و سهامداران شرکت
 • تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره
 • ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و تایید شرکای شرکت
 • ارائه دو نسخه از جلسه مجمع عمومی اولیه با موضوع تغییر و تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص
 • ارائه گواهی که در آن تاییدیه همه مدیران شرکت برای این تغییر وجود داشته باشد
 • ارائه تمامی اطلاعات و مستندات مربوط به شرکت اولیه
 • در صورت نیاز به هر نوع مجوز، دریافت مجوز از ارگان‌های مورد نظر
 • در صورت استفاده از نماینده یا وکیل ارائه وکالتنامه وکیل مورد نظر
 • ارائه نامه کارشناس رسمی دادگستری
مدارک تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص
جمع بندی

در این مطلب به یکی از چالش‌های بسیار مهم و سوالات پرتکرار در زمینه تبدیل شرکت پاسخ داده‌ایم. این روزها درخواست‌های بسیار زیادی در حوزه تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص وجود دارد. چرایی این تبدیل شرکت و ویژگی‌ها و چالش‌ها و هزینه‌های مربوط به تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص را به صورت کاملاً ریز و جزئی در این مطلب بررسی کرده‌ایم. در صورتی که در مورد هر یک از این مراحل و جزئیات دچار مشکل هستید و نیاز به کمک دارید می‌توانید درخواست خودتون را برای مشاوره و انجام خدمات در سایت ثبت کنید.

26 پاسخ

 1. آیا برای تغییر شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص نیاز است تا نام شرکتمان هم تغییر کند؟

  1. سلام و درود.

   خیر،در تبدیل نوع شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص یا بالعکس در هیچ عنوان نام شرکت تغییر نمیکند و تنها عنوان شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تغییر میکند.

 2. سلام، برای تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص به چه مدارکی احتیاج داریم؟

  1. سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

 3. آیا برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص باید تمبر باطل کنیم؟

  1. سلام و درود.

   خیر،در کل برای هیچ یک از خدمات ثبتی در اداره ثبت شرکتها نیز به باطل کردن تمبر نیست و این موضوع به اشتباه بین دوستان مطرح میشود و شما در خصوص هر خدماتی باید حق الثبت مورد نظر را در اداره ثبت شرکتها پرداخت کنید که محاسبه عدد موردنظر با توجه به نوع خدمات و … متغیر است.

 4. تبدیل شرکت مسئلیت محدود به سهامی چند روز زمان می برد؟

  1. سلام و درود.

   اگر تمامی مدارک مورد نیاز از طرف کارفرمای محترم تکمیل باشد،از مرحله تنظیم صورتجلسات مورد نیاز تا مرحله ثبت در اداره ثبت شرکتها طی مدت 7 الی 10 روز کاری توسط مجموعه ثبت فرهنگ انجام میشود.

 5. آیا با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص، کد اقتصادی هم باید عوض کنیم؟ یا با همان کد باید ادامه دهیم؟

  1. سلام و درود.
   خیر با تبدیل شرکت از شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس کد اقتصادی شرکت تغییر نمیکند و با همان کد اقتصادی و کلاسه پرونده قدیم میتوانید تمامی امور مالیاتی شرکت خود را بررسی نمایید.

  2. اگرسایت یامجوزصنفی را بخواهیم به نام شرکت بگیریم چطوری میشه درصورتی که هنوزشرکت تغییرنکرده باشد

  3. سلام و درود.

   میتونید بعد از اینکه شرکت رو به نوع شرکت مد نظر تبدیل کردید اقدام به دریافت مجوز نمایید یا اگر پیش از تبدیل شرکت،جواز صنفی را دریافت نموده اید بعد از تبدیل شرکت به نوع مورد نظر اقدامات بعدی را انجام دهید.

 6. سلام، آیا شرکتی که بدهی مالیاتی داشته باشد میتواند جهت تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص اقدام کند؟

  1. سلام و درود.
   خیر،شرکتهایی که دارای بدهی مالیاتی باشند و از سمت اداره امور مالیاتی قفل باشند هیچگونه تغییرات و تبدیلی در شرکت نمیتوانند داشته باشند و‌ تا زمانی که از طرف اداره امور مالیاتی رفع مانع نشده باشد این کار غیر ممکن است.

 7. سلام، آیا در هنگام تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص میتوانیم اعضا هیئت مدیره را نیز عوض کنیم؟

  1. سلام‌و درود.
   بله،در این مورد میتوانید این موضوع را همراه با موارد مورد نیاز دیگر در تنظیم صورتجلسات مربوطه قید نمایید.
   تنظیم صورتجلسات مورد نیاز برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص و ورود اطلاعات تمامی موارد و جمع آوری مدارک مورد نیاز کاملاً تخصصی میباشد و در صورتی که با این روند کاملاً آشنایی نداشته باشید انجام این پروسه بسیار دشوار و غیر ممکن است.
   مجموعه ثبت فرهنگ در این راستا میتواند به درستی و در کوتاهترین زمان،روند پرونده مورد نیاز شما را اجرایی و نهایی نماید.برای این موضوع میتوانید با مشاوران و کارشناسان ثبت فرهنگ در تماس باشید.

 8. سلام، آیا برای تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص باید حتما مفاصا حساب مالیاتی داشته باشیم؟

  1. سلام و درود.
   برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص یکی از مواردی که مورد نیاز است داشتن پرونده مالیاتی بنام شرکت میباشد و طبیعتاً در این خصوص شرکت مذکور نباید دارای بدهی مالیاتی باشد و اگر شخص حقوقی از طرف سازمان امور مالیاتی به علت بدهی بلاک شده باشد،انجام این روند با اخطار مواجه میشود.

  1. سلام و درود.
   در این مورد باید با توجه به شرایط فعلی شرکت مسئولیت محدود و تعداد اعضا در شرکت و … هزینه را بصورت نهایی اعلام کرد که در اینباره میتونید با کارشناسان و مشاوران ثبت فرهنگ در تماس باشید.
   در کل حدود قیمت(بصورت تقریبی با توجه به مبلغ پرداختیهای امروز) تنظیم صورتجلسات مربوطه(ورود افراد جدید،تعیین بازرس،تبدیل سرمایه شرکت به قطعات سهام،اصلاح ماده اساسنامه،لیست سهامداران پس از تبدیل نوع شرکت و …) را به همراه هزینه وکیل و پرداختیهای قانونی و روزنامه رسمی در نظر داشته باشید میبایست این مبلغ رو بین ۳ تا ۴ میلیون در نظر داشته باشید.

 9. آیا با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص باید دوباره برای کد اقتصادی اقدام کنیم؟

  1. سلام و درود.
   خیر.پس از تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص تمامی مواردی که در شرکت دایر بوده به قوت خود باقی است‌ و نیازی به اخذ کد اقتصادی جدید یا دریافت مجوزهای جدید و موضوعاتی از این قبیل وجود ندارد.
   لازم به ذکر است یکی از پیش نیاز های تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص دارا بودن کد اقتصادی و پرونده مالیاتی میباشد.

 10. سلام، آیا برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص حتما باید مدت زمانی از ثبت شرکت گذشته باشد؟

  1. سلام و درود.
   برای تبدیل یک شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص یا بالعکس میبایست حداقل دو سال از تاریخ تاسیس شرکت یا تاریخ تبدیل نوع شرکت قبلی گذشته باشد.

 11. سلام، عصر بخیر
  آیا بعد از تبدیل شرکت با مسئولیت بحدود به شرکت سهامی خاص میتوانیم سهام شرکتمان را در بورس ارائه دهیم؟

  1. سلام، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید
   02188472277

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.4/5 - (39 امتیاز)